Niedziela, 22.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Ponad 600 tys. zł na miejskie pogotowie drogowe. Wiemy, kto zajmie się obsługą sygnalizacji

04.04.2016, 15:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
Ponad 600 tys. zł na miejskie pogotowie drogowe. Wiemy, kto zajmie się obsługą sygnalizacji
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Miasto podpisało umowę z firmą, która przez najbliższe dwa lata świadczyć będzie w Elblągu usługi pogotowia drogowego. Do zakresu jej obowiązków należeć będzie m.in. prowadzenie całodobowych dyżurów telefonicznych oraz w razie awarii niezwłoczne dokonywanie napraw na wszystkich 42 funkcjonujących na terenie miasta sygnalizacjach świetlnych.

31 marca Magistrat rozstrzygnął przetarg, którego przedmiotem jest wykonywanie usługi w zakresie kontroli, utrzymania i wymiany urządzeń sygnalizacji świetlnych na terenie Elbląga. Przez kolejne dwa lata zadaniem tym zajmować się będzie ponownie elbląska firma AMP Consultant.

Do zadań wykonawcy należeć będzie m.in. całodobowy dyżur telefoniczny podczas, którego należy podejmować natychmiastową interwencję i wykonywać zabezpieczenia organizacji ruchu drogowego. Oznacza to, że wykonawca w przypadku uszkodzenia sygnalizacji świetlnej na skutek np. kolizji, wypadku lub wichury, będzie zobowiązany do natychmiastowego (nie późniejszego niż w czasie 20 minut od czasu otrzymania informacji o ich zaistnieniu) usunięcia awarii. To samo dotyczyć będzie również naprawy uszkodzonych znaków i tablic pionowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (ręczne lub mechaniczne prostowanie pochylonych słupków, urządzeń brd lub obracanie do właściwej pozycji tarcz znaków).

Wybrana przez urzędników firma zobowiązana będzie także do prowadzenia codziennych przeglądów i sporządzania raportów dotyczących funkcjonowania urządzeń sygnalizacyjnych (42 szt. sygnalizacji świetlnych jedno i wielofazowych oraz 4 szt. sygnalizacji ostrzegawczych).

W zakresie jej obowiązków znajdzie się również m.in. zgłaszanie Miastu potrzeb remontów bieżących i kapitalnych związanych z pracą sygnalizacji, a także przegląd dokumentacji projektowych i opiniowanie zaproponowanych przez Magistrat rozwiązań technicznych.

Podpisana w zeszłym tygodniu umowa zawarta została na okres 24 miesięcy. Jej wartość to 637 tys. 171 zł.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ marian
  Poniedziałek, 04.04

  koniecznością jest dodatkowe oświetlenie przejścia dla pieszych na Nowowiejskiej przy SP12 oraz próg zwalniający na Słonecznej przy przedszkolu Bratek

 2. 2
  +1
  ~ no
  Poniedziałek, 04.04

  a telefon gdzie? dyżur tel ale tel nie podali

 3. 3
  +3
  ~ beno
  Poniedziałek, 04.04

  marian !!! tobie już zamontowali próg zwalniający na bani...

 4. 4
  +2
  ~ SYNCHONIZACJA !!!!!
  Poniedziałek, 04.04

  To może w końcu nastąpi synchronizacja ZIELONEGO , a nie CZERWONEGO światła pomiędzy skrzyżowaniami !!!!!! Może " zieloni ekolodzy " też coś od siebie dodadzą .

 5. 5
  +3
  ~ pieszy
  Poniedziałek, 04.04

  Żuławska z obwodnicą od 2 tyg nie swieci swiatło dla przechodniów

 6. 6
  +1
  ~ a kto
  Wtorek, 05.04

  Kto zajmie się tablicami ze słupkami -nazwy ulic.Te tablice trzeba wreszcie mocno skręcić gdyż gdy jest wiatr obracają się w koło.Jeszcze chwila i odpadną ze słupków.

 7. 7
  0
  ~ Świadek
  Wtorek, 05.04

  Na skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka z Węgrowską od wczoraj światła nie działają.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.