Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Miasto szuka firmy, która będzie pełnić funkcję pogotowia drogowego. Do obsługi 42 sygnalizacje

02.02.2016, 14:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto szuka firmy, która będzie pełnić funkcję pogotowia drogowego. Do obsługi 42 sygnalizacje
Fot.Ryszard Biel
REKLAMA

Miasto szuka firmy, która przez najbliższe dwa lata świadczyć będzie w Elblągu usługi pogotowia drogowego. Do zakresu jej obowiązków należeć będzie m.in. prowadzenie całodobowych dyżurów telefonicznych oraz w razie awarii niezwłoczne dokonywanie napraw na wszystkich 42 funkcjonujących na terenie miasta sygnalizacjach świetlnych. Przez ostatnie dwa lata na ten cel elbląski Magistrat przeznaczył ok. 1 mln zł.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg, którego przedmiotem jest wykonywanie usługi w zakresie kontroli, utrzymania i wymiany urządzeń sygnalizacji świetlnych na terenie Elbląga. Magistrat szuka firmy, która przez kolejne dwa lata świadczyć będzie usługi pogotowia drogowego na elbląskich ulicach.

Do zadań wykonawcy należeć będzie m.in. całodobowy dyżur telefoniczny podczas, którego należy podejmować natychmiastową interwencję i wykonywać zabezpieczenia organizacji ruchu drogowego. Oznacza to, że wykonawca w przypadku uszkodzenia sygnalizacji świetlnej na skutek np. kolizji, wypadku lub wichury, będzie zobowiązany do natychmiastowego (nie późniejszego niż w czasie 20 minut od czasu otrzymania informacji o ich zaistnieniu) usunięcia awarii. To samo dotyczyć będzie również naprawy uszkodzonych znaków i tablic pionowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (ręczne lub mechaniczne prostowanie pochylonych słupków, urządzeń brd lub obracanie do właściwej pozycji tarcz  znaków).

Wybrana przez urzędników firma zobowiązana będzie także do prowadzenia codziennych przeglądów i sporządzania raportów dotyczących funkcjonowania urządzeń sygnalizacyjnych (42 szt. sygnalizacji świetlnych jedno i wielofazowych oraz 4 szt. sygnalizacji ostrzegawczych).

W zakresie jej obowiązków znajdzie się również m.in. zgłaszanie Miastu potrzeb remontów bieżących i kapitalnych związanych z pracą sygnalizacji, a także przegląd dokumentacji projektowych i opiniowanie zaproponowanych przez Magistrat rozwiązań technicznych.

Kończąca się w połowie tego roku obecnie obowiązująca umowa na tego typu usługę, opiewa na kwotę nieco ponad 1 mln zł. Firmę, która przez kolejne dwa lata pełnić będzie funkcję pogotowia drogowego w Elblągu poznamy prawdopodobnie jeszcze w lutym.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ qwert
  Środa, 03.02

  W Niemczech gdzie mieszkam wymieniają sygnalizatory z żarówkowych na ledowe ,które świecą jaśniej ,tak że podczas słonecznej pogody lepiej zauważyć można jakie światło się pali,poza tym nie przepalają się tak szybko jak żarówki i są oszczędniejsze z prądem

 2. 2
  +2
  ~ Ploterek
  Środa, 03.02

  Naprawdę?! Podziękowałeś już Merkel za te LEDy? Dzięki, że Nam napisałes o takich sygnalizatorach, bo My tutaj w Elblągu, to dzicz, zaścianek Europy i nie znamy takich wynalazków. W Elblągu nadal chodzi Pan i odpala latarnie gazowe o zmroku...

 3. 3
  +2
  ~ a kto
  Środa, 03.02

  Kto zajmie się tablicami z nazwami ulic zamontowanymi na słupkach.Gdy jest wiatr te tablice obracają się we wszystkie strony bo brak fachowca w Elblągu by to konkretnie skręcił -zamocował.

 4. 4
  +1
  ~ Jamaleg
  Środa, 03.02

  Niech mi ktos wytlumaczy po co jest wlaczona sygnalizacja na Ogolnej w tyg od 5 rano gdzie na Grunwaldzkiej dziala ona dopiero od 6 lub po 17 kiedy jest juz nie potrzebna a wlaczanie jej w sobote to juz wogole kpina z kierowcow.

 5. 5
  0
  ~ ksamol
  Czwartek, 04.02

  Sygnalizacja na Ogólnej-Fromborskiej jest potrzebna jak wrzód na du.... Jak jest wyłączona w niedzielę albo zepsuta w tygodniu jezdzi się bez niepotrzenych postojów i wszystko odbywa się bezpiecznie. Urzędasy w ratuszu są nadgorliwi i próbują z kierowców robić głupków którzy muszą być sterowani dla ich ,, bezpieczeństwa" światełkami. Takich skrzyżowań niepotrzebnie sterowanych światełkami w Elblągu jest więcej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.