Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

W Elblągu powstanie tor do doskonalenia techniki jazdy samochodem. Jego budowę planuje WORD

17.09.2015, 07:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu powstanie tor do doskonalenia techniki jazdy samochodem. Jego budowę planuje WORD
Na zdjęciu nowy dyrektor WORD w Elblągu Marek Fabiański (Fot. Adrian Sajko)
REKLAMA

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu przymierza się do budowy Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Asfaltowo – betonowy tor, na którym prowadzone będą m.in. kursy doszkalające dla świeżo „upieczonych” kierowców, powstać ma na ponad trzyhektarowej działce przy ul. Skrzydlatej. Wymóg budowy takiego obiektu, nakładają na elbląski WORD nowe przepisy Prawa o Kierujących Pojazdami, które mają wejść w życie od nowego roku.

Zgodnie z ustawą Prawo o Kierujących Pojazdami, której nowe przepisy wejdą w życie od stycznia 2016 roku, każda osoba, która po nowym roku zdobędzie prawo jazdy kat. B, obowiązkowo będzie musiała przejść dodatkowy kurs doszkalający. Odbędzie się on między 4 a 8 miesiącem po nabyciu „prawka”. Jeżeli po tym czasie osoba taka nie odbędzie kursu, zostaną jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kurs składał się będzie z dwóch godzin szkolenia teoretycznego, prowadzonego w siedzibie WORD i jednej godziny praktycznej jazdy w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Szkolenie to będzie odpłatne i nie będzie kończyło się egzaminem.

W związku z wprowadzeniem przepisów dotyczących tzw. „młodego kierowcy”, WORD-y zostały zobligowane do budowy Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy. Są to asfaltowo – betonowe tory, na których kierowcy mogą doskonalić swoje umiejętności jazdy samochodem. Obiekty wyposażone są m.in. w płyty poślizgowe, plac manewrowy oraz wzniesienia. Realizację takiego toru planuje także elbląski WORD.

Jeżeli taki Ośrodek nie powstanie w Elblągu, będziemy musieli wysyłać młodych kierowców do innych miast. Najbliższy taki tor znajduje się w Pszczółkach koło Gdańska i w Toruniu. Planowany przez nas tor, ma służyć nie tylko do celów związanych z prowadzeniem kursów dla kierowców, którzy zdobędą prawo jazdy. Chcielibyśmy też wyjść z nim do mieszkańców, aby mogli na nim ćwiczyć swoją technikę jazdy. Na przykład przed zimą chętni kierowcy mogliby sprawdzić się podczas poślizgu auta na śliskiej nawierzchni. Jeśli znajdzie się jeszcze dodatkowe miejsce, to chcielibyśmy wybudować także miasteczko rowerowe z prawdziwego zdarzenia, które do niedawna istniało przy skrzyżowaniu ul. Robotniczej i Browarnej

– mówi Marek Fabiański, nowy dyrektor WORD w Elblągu.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy miałby powstać na graniczącej z elbląskim WORD działce, o pow. 3,1 ha przy ulicy Skrzydlatej. Z początkiem czerwca tego roku dyrektor Marek Fabiański, zwrócił się do Prezydenta Elbląga z prośbą o przekazanie tej nieruchomości na rzecz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miejska. Elbląscy radni już 24 września głosować będą nad projektem uchwały ws. wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości przy ulicy Skrzydlatej, w trybie przetargu ograniczonego. Wartość rynkowa działki, określona zostanie przez rzeczoznawcę majątkowego w operacie szacunkowym, po podjęciu przez Radę Miejską projektu uchwały.

 


Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy miałby powstać na graniczącej z elbląskim WORD działce przy ulicy Skrzydlatej

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ SNAKE
  Czwartek, 17.09

  nowe przepisy więc trzeba się dostosować, bardzo dobra decyzja

 2. 2
  +2
  ~ kierowca
  Czwartek, 17.09

  Złodzieje z Warszawy chcą kolejne pieniądze wyciągać z kieszeni zwykłych ludzi...

 3. 3
  +5
  ~ dosyć obietnic-czyny
  Czwartek, 17.09

  Czego to nie obiecano że zostanie wybudowane w Elblągu????????????? WYSTARCZY iść i zobaczyc jak odbudowano miasteczko rowerowe dla dzieci , bubel na który nikt nie przychodzi .Chyba że smakosze alkoholu.Tak sie dba o to by dzieci uczyły się bezpiecznej jazdy i znaków drogowych.WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +2
  ~ bezrobotny
  Czwartek, 17.09

  Jezeli będziecie budować nowoczesne tor jazdy , to proszę nie zapomnieć o posadzeniu drzew obok toru jazdy . Kierowca jak w padnie w poslizg ,zeby mógł sie zatrzymac na drzewie tak jest to obecnie na naszych drogach . Mam takie pytanie co wy jeszcze wymyslicie tym biednym kierowcom , może odrazu mandat .

 5. 5
  +2
  ~ wniosek
  Czwartek, 17.09

  Ciekawa jestem ile to będzie taka wartość rynkowa tej 3 hektarowej działki.No WORD to bogata firma, tyle biorą za prawo jazdy, coraz drożej i drożej.A skoro firma ma pieniądze to trzeba jak najwięcej "wyciągnąć", to bardzo ładny teren.A ten nowy pan dyrektor to chyba z PSL, prawda.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.