Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

"Tam nie ma istotnych zjazdów". Możliwości zawracania na skrzyżowaniu nie będzie

15.04.2015, 15:00:58 Rozmiar tekstu: A A A
 "Tam nie ma istotnych zjazdów". Możliwości zawracania na skrzyżowaniu nie będzie
Fot. Adrian Sajko
REKLAMA

Mowa o krzyżówce na ul. Grunwaldzkiej. Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na brak możliwości zawracania, jadąc od strony centrum na wysokości ul. Żeromskiego. Skonfrontowaliśmy wskazówki z Zarządem Dróg UM. Urzędnicy twierdzą jednak, że pozwolenie kierowcom na zmianę kierunku jazdy w tym miejscu jest bezzasadne.
 

Na wysokości ul.Mickiewicza można zawracać, a  skrzyżowanie dalej już nie! Debilizm ! Wożę dziecko do przedszkola i muszę łamać przepisy! Bankowo zgłoszę to do TVN Turbo jako absurd drogowy. Niech się wstydzą włodarze naszego miasta! Już jeden mandat zapłaciłem, choć nikomu moje zawracanie nie przeszkadzało, bo mieli czerwone!

- komentował zbulwersowany autor o nicku muzyk64.

Przebieg przejazdów na obydwu skrzyżowaniach konsultowaliśmy z Urzędem Miasta i Zarządem Dróg. Z uzyskanych informacji wynika, że przy ul. Mickiewicza lewoskręt wraz z możliwością zawracania jest uzasadnione przestrzennie. W okolicy znajduje się bowiem Restauracja MC Donald's oraz stacja LOTOS. Osoby wyjeżdżające z tych miejsc i włączające się do ruchu powinny mieć możliwość zmiany kierunku jazdy.

Na kolejnym skrzyżowaniu, które znajduje się na wysokości ul. Żeromskiego, możliwość zawracania nie ma uzasadnienia.

W tamtej okolicy nie ma tak naprawdę istotnych zjazdów, a pozwolenie kierowcom na zmianę kierunku ruchu w tym miejscu wiązałoby się z konsekwencjami

- poinformował nas Łukasz Mierzejewski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Choć mogłoby się wydawać, że wystarczy jedynie postawić znak - to w rzeczywistości sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Możliwość zawracania na tym skrzyżowaniu wiązałoby się z wygospodarowaniem dodatkowego czasu postoju innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ w trakcie wykonywania manewru kierowcy dotarliby do przejścia dla pieszych. W takim przypadku musieliby posiadać dodatkowych kilka sekund zielonego światła na bezpieczny przejazd, blokując tym samym innych stojących na czerwonym.

To jednak nie wszystko. Płynność ruchu musi być zachowana również na sąsiadujących skrzyżowaniach, toteż każde z nich musiałoby być odpowiednio skoordynowane pod kątem wydłużenia postoju.

- Bierzemy pod uwagę wskazówki od kierowców. Od niedawna można zawracać po przeciwnej stronie jezdni. Od strony Warszawy (Centrum Sportowo-Biznesowego), na wysokości ul. Żeromskiego uczestnicy ruchu drogowego mogą aktualnie skręcić w lewo lub zmienić kierunek jazdy - dodał Łukasz Mierzejewski.

Przypadek opisany przez naszego czytelnika nie znajduje uzasadnienia w Urzędzie Miejskim. Kierowcy zatem powinni korzystać z lewoskrętu lub możliwości zawracania na wcześniejszym skrzyżowaniu.

 

 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ koko
  Środa, 15.04

  Nie ma mowy o pozwoleniu na zmianę kierunku jazdy/zawracanie/. To doprowadzi do wypadków na tym i tak niezbyt bezpiecznym skrzyżowaniu. A temu co zamierza zgłosić się do TVN Turbo to na dzień dobry zastosować nowy taryfikator .

 2. 2
  +6
  ~ TR
  Środa, 15.04

  Jeden osioł wymyślił zawracanie, bo dzieciaka do przedszkola wozi - masakra. Niech zgłasza do TVN Turbo - wyśmieją go.

 3. 3
  +7
  ~ ~a
  Środa, 15.04

  Lepiej zlikwidować zawracanie na Żeromskiego - debilizm. L-ki blokują ruch żeby spradzić na żywo manewr zawracania.

 4. 4
  --1
  ~ Dante
  Czwartek, 16.04

  debilizmem byłoby pozwolenie na zawracanie w tamtym miejscu, wprowadzać takie zmiany aby ktoś mógł podjechać po dziecko do przedszkola... no proszę was...

 5. 5
  0
  ~ święte_krowy
  Czwartek, 16.04

  W tym mieście możliwość zawracania jest zarezerwowana tylko dla urzędników, np. można zawracać na Armii Krajowej do Urzędu Miejskiego, można zawracać z Płk. Dąbka do sądu rejonowego itp

 6. 6
  +3
  ~ JanzZiemią
  Czwartek, 16.04

  Niebawem mądre głowy zrobią tak, że aby zawrócić w mieście trzeba będzie z niego wyjechać i dopiero tam będzie można taki manewr wykonać o ile nie będzie tam znaku zakazu zawracania. :-D

 7. 7
  +2
  ~ zofia
  Czwartek, 16.04

  Prośba mieszkańców nie ma uzasadnienia , przecież urzednicy wiedzą lepiej .od obywateli i oni decydują co jest dla nas dobre a co nie .

 8. 8
  +3
  ~ muzyk64
  Piątek, 17.04

  Ok ...po co ta awantura ? Zawracam na parkingu koło Biedronki na Żeromskiego .. ewentualnie jadę Ogrodową i Żeromskiego .. Zresztą tylko do jesieni bo synek idzie do szkoly . Niech lepiej Policjanci przyjrzą się jak z parkingu od LC jest nakaz skrętu w prawo a zapiepszają w LEWO pod zakaz !! ! Nie raz mi pod zderzak ..i co co jest bardziej niebezpieczne ? .. Pozdr..

 9. 9
  0
  ~ tvn turbo
  Niedziela, 19.04

  są tam dwa programy które w "magiczny sposób" rozwiązują nierozwiązywalne problemy. Absurdy drogowe tak wyśmiewają władze miast, że te błyskawicznie reagują. Jest jeszcze Turbo Kamera- która zajmuje się oszukanymi klientami kupującymi samochody. ( co ciekawe mnóstwo oszustw jest u oficjalnych przedstawicieli danej marki !!!)

 10. 10
  0
  ~ biedronka Nowowiejska
  Niedziela, 19.04

  po remoncie miasto "zapomniało" że nie da się nigdzie zawrócić na Nowowiejskiej w stronę ronda Compiegne. I mieszkańcy czy klienci z parkingu przy biedronce i całego pasażu handlowego mają nakaz jazdy w stronę teatru bez możliwości zawracania!!!! żeby dojechać 300m do ronda compiegne potrzebuję ok 6 minut. zyskują na tym skarb państwa bo spalam mnóstwo paliwa. Ekolodzy gdzie wasza aktywność??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.