Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

„Prawda” Floriana Zellera na deskach Teatru im. A. Sewruka w Elblągu 

21.12.2021, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Prawda” Floriana Zellera na deskach Teatru im. A. Sewruka w Elblągu 
REKLAMA

Na zakończenie 2021 oraz rozpoczęcie nowego 2022 roku Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przygotował kolejną, 305. już premierę. Będzie to „Prawda” Floriana Zellera. 


Sztukę w elbląskim Teatrze reżyseruje Andrzej Bartnikowski, reżyser, dramaturg, pisarz, Dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek. Za scenografię i kostiumy odpowiada Michał Walicki, scenograf, reżyser i twórca filmowy. Na scenie zobaczymy trójkę nowych aktorów Teatru im. A. Sewruka w Elblągu– Natalię Krystowską, Karinę Węgiełek i Krzysztofa Żabkę w towarzystwie starszego stażem kolegi – Piotra Szejna.


O czym jest „Prawda”? O życiu i miłości. O przyjaźni i zdradzie. „Prawda” to dylematy i nieustanne pytania, podejrzenia i… kłamstwa. - Z pozoru banalna historia romansu okazuje się tylko wstępem do odkrywania kolejnych warstw coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości międzyludzkich relacji. Towarzyszymy bohaterom w ich desperackiej walce o przetrwanie w obliczu coraz mniej trudnych do ukrycia kłamstw, które, jeśli zostaną ujawnione, wywrócą ich świat do góry nogami – pisze Andrzej Bartnikowski w zapowiedzi do spektaklu. 


„Prawda” to spektakl,  który w komediowej formie serwuje nam całkiem poważne pytania. Jak ważna w naszym życiu jest prawda? Czy prawdą jest, że może nas ona wyzwolić? Czy mamy odwagę się z nią zmierzyć? Wreszcie to pytania również o naturę kłamstwa. Czy kłamstwo zawsze jest złe? Czy są okoliczności, w których kłamstwo będzie lepsze niż prawda? Mottem sztuki Floriana Zellera są słowa Voltair’a  „Kłamstwo jest cnotą, jeśli pozwala uniknąć cierpienia”. Czy możemy się z nimi zgodzić?
 

Ale nie tylko o prawdę i oszukiwanie w tej sztuce chodzi. Bo w istocie jest to rzecz o naszym pogubieniu w coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości współczesnego życia.(…) Nasi bohaterowie rzuceni w ten tygiel muszą podjąć grę. Balansować między prawdą a kłamstwem, dokonywać wyborów, próbować ocalić cokolwiek, na czym można się oprzeć

-  podkreśla reżyser spektaklu.


„Prawda”, reż. Andrzej Bartnikowski, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu 
30 grudnia, godz. 19.00 - PREMIERA
31 grudnia, godz. 20.30 - SPEKTAKL SYLWESTROWY
Kolejne spektakle 
5 stycznia, godz. 19.00
7 stycznia, godz. 19.00
8 stycznia, godz. 18.00
9 stycznia, godz. 17.00

 

Teatr im. Aleksandra Sewruka
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0475862026215