Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Kontrapunkt, czyli kobieta kontra kobieta

04.12.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kontrapunkt, czyli kobieta kontra kobieta

W poniedziałek 13 grudnia w ramach Sceny przy stoliku odbędzie się spotkanie z utworem polskiej autorki, znanej z działalności translacyjnej, ale także dramatów, które z powodzeniem są wystawiane przez teatry. Zapraszamy na tekst Rubi Birden – Kontrapunkt.


Maria (w tę postać wcieli się Maria Makowska- Franceson) to aktorka teatralna, która lata świetności ma już dawno za sobą, wiedzie spokojny żywot. I pewnie nadal oglądałaby z nostalgią zdjęcia, na których wcielała się w bohaterki Szekspira czy Ibsena, popijając samotnie herbatę, gdyby nie pewna dziennikarka… Julię Weiss (Magdalena Fennig) miłością do Marii zaraził jej własny ojciec. Dlatego też postanawia napisać jej biografię. Nie będzie to jednak zwykła książka, gdyż okazuje się, że Julia wie o swojej bohaterce więcej niż powinna. Maria nie doszła do tego, co ma, tylko dzięki talentowi i ciężkiej pracy. Bo przecież “aktorka jest jak dziwka, za miłość sprzedaje siebie”.


Obie kobiety łączy wspólny cel – odnalezienie kochanka Marii, który okazuje się być również ojcem Julii. Czy Michel żyje? Obydwie panie są w życiu świetnymi aktorkami, przebiegłość i spryt Julii doskonale dorównują kroku inteligencji Marii. Co przed sobą ukrywają? Która z nich stworzyła swoją biografię na potrzeby sytuacji? Dialog między nimi przedstawia pełną gamę emocji, świetną znajomość psychologii, nie brak mu również ironii czy humoru, a zwroty akcji pozostawiają czytelnika w nieustannej niepewności. To nie tylko rozmowa o teatrze i miłości, to bolesna i jakże prawdziwa opowieść o życiu, ze wszystkimi jego aspektami.

 

Zapraszamy 13 grudnia na Dużą Scenę
wstęp: 5 zł
Prawa do sztuki reprezentuje ADIT.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94639706611633