Wtorek, 20.10.2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Ruszyły próby do Królowej Śniegu

30.09.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Ruszyły próby do Królowej Śniegu

Spektakl pt: “Królowa śniegu” Eugeniusza Szwarca w tłumaczeniu i adaptacji Czesława Sieńko opowie historię, która przytrafiła się pewnemu młodzieńcowi o imieniu Kaj i jego przyjaciółce Gerdzie. Będzie to opowieść wysnuta z mroźnego wichru, bezkresu śniegu, lodowych szczytów, ale także z gorących serc, bezwarunkowych uczuć i poświęcenia bez granic.


Autorzy spektaklu zadadzą widzom pytanie o istotę zła: skąd się bierze i jak z nim walczyć. A owa walka bywa często niewyobrażalnie trudna, gdy trzeba zmierzyć się z siłami potężniejszymi od wszystkiego, o czym człowiek wie i słyszał?

 
Jeśli po stronie zła stoi nieograniczona furia złych mocy, potrafiących dokonywać rzeczy dalece przekraczających ludzkie możliwości. Co tak potężnym siłom, potrafiącym w jednej chwili zamrozić wszystkie oceany Ziemi, zasypać śniegiem wszystkie lasy i zmienić w płaskowyż wszystkie góry świata, może przeciwstawić jedna dziewczyna? Jakich argumentów użyć? O tym opowiada nasze widowisko.


A wszystko zaczyna się od kaprysu królowej północnej części świata, owładniętej fanatyczną rządzą władzy, która zapragnęła mieć w swoim pałacu pewnego młodzieńca o imieniu Kaj. Porwała go więc i uwięziła, obiecując , że wolność zwróci mu dopiero wówczas, gdy ten, z drobnych kryształków szkła ułoży magiczne, spełniające wszystkie pragnienia królowej, zwierciadło. Z odsieczą Kajowi wyrusza, nie mogąca się pogodzić z jego stratą, przyjaciółka Gerda. Nim jednak dotrze do Zimowego Pałacu Królowej Śniegu, przyjdzie jej stanąć twarzą w twarz z wieloma przeciwnościami, pokonać wiele przeszkód i stoczyć zwycięskie pojedynki z niebezpiecznymi prześladowcami.


Okazuje się bowiem, że nawet najczarniejsze moce wszechświata są bezradne wobec miłości, bezgranicznego poświęcenia, determinacji, a nade wszystko gorącego serca. O nieustającej od wieków popularności tej historii stanowią obecne tu, niezbędne dla pięknych, baśniowych opowieści zjawiska nadrealizmu i magii. Wszystko to tworzy niezwykłą, przesyconą aurą tajemniczości, ale również zabawną, pełną zwrotów akcji i wbrew tytułowi ciepłą, przygodową opowieść. Twórcy spektaklu zadbali, by tę wyjątkową historię przedstawić w podkreślającej jej nadrealność scenografii zaświadczającej o nieoczywistości, otaczającej nas rzeczywistości, która wcale nie musi być oswojona i rozpoznana. Muzyka zaś dopełni tajemniczość opowieści, podkreśli różnorodność klimatów, nada rytm bohaterom, oraz uwypukli sensacyjność zdarzeń.

 

 

Teatr im. Aleksandra Sewruka

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Wirus
  Środa, 30.09

  Obecnie gdy jest koronawirusa to zero chodzenia do kina i teatru.

 2. 2
  +1
  ~ Kolo
  Czwartek, 01.10

  Obecnie gdy jest koronawirusa to częściej chodzimy do kina i teatru.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.38893699646