Piątek, 3.07.2020, Imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Odszedł niezwykły aktor - Krzysztof Kolba (zobacz materiały filmowe z Krzysztofem Kolbą)

30.12.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odszedł niezwykły aktor - Krzysztof Kolba (zobacz materiały filmowe z Krzysztofem Kolbą)
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Jego walka z chorobą trwała kilka lat. Były momenty, w których byliśmy przygotowani na najgorsze, a jednak Krzysiek zawsze wracał do nas z uśmiechem i energią. „Tak łatwo się nie poddam!” było jednym z najczęściej powtarzanych przez niego zdań.
 

Zarażał optymizmem, zawsze żartował, był pełen wiary w lepsze jutro, kochał życie i Teatr. Dla Krzysztofa nie było sytuacji bez wyjścia, do każdego problemu podchodził z dystansem i przede wszystkim – humorem.


Na elbląskiej scenie występował od 2011 roku. Jego niezapomnianą rolą pozostanie Tewje ze Skrzypka na dachu, Harpagon w Skąpcu, Czarnoksiężnik Oz i wyjątkowe kreacje w spektaklach muzycznych, takich jak m.in., Tuwim bez cenzury, Miłość ci wszystko wybaczy.


W 2016 roku otrzymał odznakę honorową Zasłużony dla Kultury polskiej, której podczas uroczystości obchodów 40-lecia Teatru, nie mógł odebrać osobiście. W rozmowie z mediami powiedział:


Jest mi niezmiernie przykro, że osobiście nie mogłem odebrać tego odznaczenia. Los tak zadecydował. To, że jestem szczęśliwy z przyznania mi odznaki honorowej “Zasłużony dla Kultury Polskiej” to za mało powiedziane. Czuję się usatysfakcjonowany tym, że w taki sposób moja praca została dostrzeżona i nagrodzona. To duże wyróżnienie.  Czuję się zaszczycony

 

Krzysztofa ostatni raz na elbląskiej scenie zobaczyliśmy w październiku 2019 r. , w roli Skierki w Balladynie (reż. J. Wiśniewski). Jeszcze wtedy, mimo poważnych problemów zdrowotnych, snuł plany na wakacje i z uśmiechem komentował jesienną codzienność. Taki był. I takiego go zapamiętamy: radosnego, sympatycznego
i z ogromnym poczuciem humoru. Dał wszystkim ważną lekcję apoteozy życia.

 

Rodzinie i Najbliższym Krzysztofa składamy szczere kondolencje, zapewniając, że pozostanie w naszej pamięci.

 

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

 

 

W listopadzie 2015 r. na deski Teatru im. Aleksandra Sewruka powrócił spektakl „Skrzypek na dachu” w reż. Artura Hofmana. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego zrealizowanego wówczas przez Kamilę Jabłonowską, która rozmawia m.in. z odtwórcą głównej roli - Krzysztofem Kolbą.

 


Na stronie elbląskiego teatru przeczytamy, że Krzysztof Kolba jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni – 1979. Od czerwca 2011 roku w zespole Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Pracował w  Teatrze Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej i Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Grał m.in. i spektaklach: "Czarnoksiężnik z krainy Oz", "Dziewczynka z zapałkami", "Mistrz i Małgorzata", "Romeo i Julia", "Skąpiec",  "Skrzypek na dachu".

Nie każdy jednak wiedział, że Krzysztof Kolba lubił długie spacery (nie tylko po mieście). Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, który został przeprowadzony przez Kamilę Jabłonowską z Krzysztofem Kolbą w styczniu 2016 r.

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ M...
  Poniedziałek, 30.12

  (*)

 2. 2
  +8
  ~ zuzu
  Poniedziałek, 30.12

  Przykre.. współczuję rodzinie.

 3. 3
  +5
  ~ Agata13
  Poniedziałek, 30.12

  Smutna wiadomość....kreacje aktorskie pozostaną w naszych myślach i emocjach...

 4. 4
  +5
  ~ Ola
  Poniedziałek, 30.12

  Bardzo przykre....kondolencje dla rodziny (*)

 5. 5
  +6
  ~ Żegnaj Tewje
  Wtorek, 31.12

  Tak Go zapamiętam. Właśnie z tej roli, która chyba pokazywała Krzysztofa Kolbę nieco prywatnie, jako ciepłego, rodzinnego, wesołego Człowieka. Żal się rozstawać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.