Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Do wyjaśnienia czyli intryga na Scenie przy stoliku

13.11.2019, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Do wyjaśnienia czyli intryga na Scenie przy stoliku

Wspólnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszamy na listopadowe spotkanie z dramatem. W tym miesiącu tekst „Do wyjaśnienia” zaprezentują Piotr Boratyński, Artur Hauke i Mariusz Michalski.
 

W znakomicie napisanej sztuce Barrie Keeffe opisuje stosunek społeczeństwa brytyjskiego do zmieniającego się poprzez imigrację przekroju rasowego Brytyjczyków. Keeffe pisał swoją sztukę w latach 70-tych ubiegłego wieku, kiedy odsetek niebiałych Brytyjczyków wynosił zaledwie około trzy i pół procenta, ale czuć było nieuchronnie nadchodzącą zmianę w tej statystyce.

Autor rozprawia się uprzedzeniami rasowymi i ostrzega przed istniejącymi oraz powstającymi skrajnie nacjonalistycznymi organizacjami.

"Do wyjaśnienia" jest sprawnie napisanym kryminałem społecznym. Leon Delroy zostaje zatrzymany przez policję, po tym jak jego żona została zamordowana. Jesteśmy świadkami przesłuchania człowieka, który został zatrzymany "do wyjaśnienia". W trakcie rozmowy z przesłuchiwanym wychodzą na jaw uprzedzenia i niechęć rasowa śledczych.

Pokój przesłuchań, dwóch śledczych i jeden podejrzany. Czy Leon Delroy zamordował swoją żonę? Czy są na to dowody? Dlaczego podejrzany został zatrzymany? To wszystko jest do wyjaśnienia...


Zapraszamy 14 listopada o godzinie 18:30 na DUŻEJ SCENIE. Wstęp wolny.

 

Kamila Łyłka,
Kierownik literacki

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.