Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Nowe twarze w „Nietentego”

30.10.2019, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe twarze w „Nietentego”

W połowie października na Dużej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbył się casting do grupy teatralnej „Nietentego”, działającej przy Teatrze, prowadzonej przez aktora Piotra Boratyńskiego.

Na przesłuchanie zgłosiła się młodzież z elbląskich szkół podstawowych i średnich, a także chętni z Malborka. Wśród 20 osób chętnych do przyjęcia aż 18 stanowiły dziewczęta.

Kandydaci pojawili się z przygotowanymi piosenkami oraz fragmentami poezji. Wybory tekstów były bardzo różnorodne, od Trenów Jana Kochanowskiego, po wiersz współczesny.

Ponadto każda z osób musiała spróbować swoich sił w wyzwaniach aktorskich stawianych przez Piotra Boratyńskiego. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, pomysłów do zadań dostarczali także obecni na przesłuchaniach aktualni członkowie grupy „Nietentego”. Takie urozmaicenie spowodowało, że casting był dla młodzieży jeszcze ciekawszym wyzwaniem.
 

W tym roku poziom prezentacji był wyższy od ubiegłego, choć równy względem siebie nawzajem. Kandydaci często byli zaskoczeni abstrakcyjnością zadań, z którymi przyszło im się zmierzyć, ale starali się je zrealizować najlepiej jak aktualnie potrafią. Mówię aktualnie, ponieważ wybrana przeze mnie grupa przejdzie roczny warsztat aktorski, po którym kreatywność, abstrakcja, czy odnalezienie się w świecie wyobraźni będzie dla nich czymś naturalnym i bliskim

- stwierdził Piotr Boratyński.

W obecnym sezonie teatralnym do grupy „Nietentego” dołączyli wszyscy kandydaci, którzy pojawili się na castingu. Wszystkim obecnym i nowym uczestnikom grupy teatralnej „Nietentego” życzymy wielu inspiracji i odwagi w odkrywaniu magii teatru.
 

Karolina Rokicka
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.