Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Odszedł aktor Marek Milczarczyk. "Pracę w elbląskim Teatrze zaczął w 1983 r."

15.04.2019, 13:59:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odszedł aktor Marek Milczarczyk. "Pracę w elbląskim Teatrze zaczął w 1983 r."

Jego związek z Elblągiem rozpoczął się na IV roku studiów Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Zagrał tu w spektaklach dyplomowych: Benvolia w  Romeo i Julii (reż. J. Machulski) i Stańczyka w Farfurce Królowej Bony (reż. E. Kołogórska).

W 1983 r. zaczął pracę w elbląskim Teatrze Dramatycznym rozpoczynając swoją aktorską drogę. Zagrał w spektaklach: Czerwone pantofelki, Pastorałka, Pod Akacjami i Poskromienie złośnicy. W latach 1984-1994 był aktorem w Teatrze im. Osterwy w Lublinie. Od 1994 do 2016 r. związany z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Swoje ostatnie role zagrał w teatrze, w którym debiutował, Teatrze im. A Sewruka w Elblagu. Zapamiętamy go nie tylko ze spektakli  Cud Mniemany czyli Krakowiacy i Górale czy Skąpiec. W grudniu, 2018 r., wcielił się w rolę Scholastyka w  Igraszkach z diabłem (reż. B. Wyszomirski) oraz zrealizował monodram Słoń Ł. Staniszewskiego. Niecały miesiąc temu, 27 marca, odczytał na uroczystej Gali orędzie Carlosa Cedrana z okazji 58. Międzynarodowego Dnia Teatru.
 
Zagrał ponad 50 ról.

Laureat nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w 2002 i 2005 roku oraz zdobywca Statuetki Wilama – nagrody w plebiscycie toruńskiej publiczności w roku 2003.

Ciężko uwierzyć, że nie ma wśród nas Przyjaciela, Kolegi, Aktora. Człowieka, który był nam bliski. Ale, jak mówił Khalil Gibran -  to wspomnienie jest formą spotkania.
 
Uroczystości pogrzebowej, która odbędzie się w środę, 17 kwietnia 2019 r.  o godz. 11:00 w Kościele Rzymskokatolickim  pw. Św. Andrzeja Boboli w Rydzewie, przy ul. Mazurskiej 73.

 

 

Teatr im. Aleksandra Sewruka

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ alek
  Wtorek, 16.04

  ["]

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.