Środa, 12.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

"7 minut" u Sewruka. Wstęp wolny

07.02.2019, 11:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
"7 minut" u Sewruka. Wstęp wolny

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na kolejną odsłonę Sceny przy stoliku. Tym razem aktorzy Teatru Sewruka na warsztat wezmą tekst Davida Desoli "7 minut".
    
To tekst wyróżniający się niezwykłą prostotą, dopełniony świetnie skonstruowanymi wielowymiarowymi postaciami.
    
Po dwudziestu dziewięciu latach pracy w tym samym magazynie pan Bezan odchodzi na emeryturę. Zastąpi go młody chłopak, któremu w przeciągu pięciu dni ma przekazać swoje obowiązki, wszystkiego go nauczyć. Pan Bezan traktuje magazyn jak świątynię, jest kapłanem tego miejsca, swoje obowiązki wypełnia z największym namaszczeniem. Młody chłopak "wpada z innego świata" i burzy cały porządek - wszystko robi na opak, ma w nosie zasady, drwi ze swojego mentora - konflikt pokoleń staje się nieunikniony. Niebagatelną rolę odgrywa również sam magazyn i jego zawartość...
    
David Desola jest hiszpańskim pisarzem, dramaturgiem i scenarzystą. Jego teksty zawsze balansują na granicy komedii z tragedią, a styl nawiązuje do teatru absurdu i, charakterystycznego dla literatury iberoamerykańskiej, realizmu magicznego.
    
W „7 minutach” David Desola stwarza niezwykły świat, który okazuje się metaforą codziennego życia praktycznie każdego człowieka. Zadaje pytania o celowość poczucia obowiązku, pracy i, koniec końców, o sens życia. David Desola za „7 minut” otrzymał nagrodę Premio Hermanos Machado.
    
„7 minut” do komedia z elementami dramatu, farsy i teatru absurdu. Tekst zapewnia inteligentną rozrywkę , ale także stawia przed odbiorcą fundamentalne pytania.

Czytają:
Lesław Ostaszkiewicz
Mikołaj Ostrowski

Warto posłuchać!  

Zapraszamy 7.02.2019 r. na Małą Scenę Teatru. Wstęp wolny.

 

 

Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.