Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

"Kłopoty małżeńskie" w Elblągu. U Sewruka komedia jakich mało! - zobacz zdjęcia

22.02.2018, 12:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
"Kłopoty małżeńskie" w Elblągu. U Sewruka komedia jakich mało! - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

21 lutego Teatr im. Aleksandra Sewruka i Stowarzyszenie Alternatywni zaprosili elblążan na bezpłatne spotkanie Sceny przy stoliku. Tym razem w teatrze gościły "Kłopoty małżeńskie" Mariusza Więcka i Jerzego Wójcickiego.


Na elbląskiej scenie pojawili się: Aleksandra Wojtysiak (Kinga), Alan Bochnak (Robert), Dariusz Siastacz (sędzia). Po 10 latach Kinga i Robert znajdują się na rozprawie sądowej, na której z powodu ich rozwodu przekleństwa zdają się nie mieć końca. Ona - uporządkowana kobieta z ambicjami, pragnie miłości odwzajemnionej. On - erotoman, pomysłodawca dzikich przygód w sypialni. Ona - pakuje bieliznę w próżniowe woreczki, on - podjada mielonkę w łóżku. Ona - nie lubi jego matki, on - nie przypadł jej babci do gustu.


Po przeczytaniu sztuki odbyło się spotkanie z autorami komedii - Mariuszem Więckiem i Jerzym Wójcickim, które prowadziła Dominika Lewicka-Klucznik. Jak wspominali kreatorzy dzieła - aby stworzyć materiał, przepytali kilkadziesiąt par o ich sytuacje w związkach. Skąd pomysł na sztukę? Wystarczy usiąść z drugą osobą i wymyślić historię - opowiadali.


Temat przypadł do gustu elblążanom, którzy licznie przybyli na spotkanie w ramach Sceny przy stoliku. Wśród publiczności byli zarówno młodzi mieszkańcy naszego miasta, jak i ci młodzi duchem. Wypowiedzi aktorów przerywały śmiechy publiki, co świadczyć może o tym, że dobór historii był trafiony w dziesiątkę.

 

Ta komedia daje do myślenia. Czy warto ratować związek, który jest wciąż niedoskonały?

- zastanawia się jedna z uczestniczek spotkania.


Tematyka spotkania jest na czasie. Rozwodów może nie brakować na salach sądowych, wszak - jak pokazuje sztuka - powodów do rozstania może być wiele. Warto jednak pamiętać, że związek to ciągła praca i jak piszą autorzy w sztuce "Kłopoty małżeńskie" - "miłość nie umiera na atak serca".


 

Justyna Grzesiowska

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Scena przy stoliku ( zdjęć 28 )
Dodano: 2018-02-22 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Propozycja
  Czwartek, 22.02

  Elblaski teatr powinien zmienić nazwę a to dlatego że olsztyn zabrał nam nazwę Jaracza i sewruka. Nie może tak dalej być i propozycja teatr Żuław i Powiśla.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.