Niedziela, 24.10.2021, Imieniny: Marty, Marcina, Rafala
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Aleksandra Wojtysiak otrzymała "Aleksandra Publiczności". "Ostatnio zastanawiałam się, czy to, co robię ma jakiś sens"

01.04.2015, 12:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Aleksandra Wojtysiak otrzymała "Aleksandra Publiczności". "Ostatnio zastanawiałam się, czy to, co robię ma jakiś sens"

Wiadomość o wygranej "Aleksandra Publiczności" przyznanego przez czytelników info.elblag.pl, była dla Aleksandry Wojtysiak wielkim zaskoczeniem. - Jeszcze to do mnie nie dociera - przyznała tuż po gali. - Ostatnio zastanawiałam się, czy to, co robię ma jakiś sens. Myślę, że u każdego aktora przychodzi taki moment zamyślenia, czy to, co się robi daje komuś radość. Jestem pod olbrzymim wrażeniem, że elblążanie zauważyli i docenili moją pracę.

Nagrody za teatralne role roku są przyznawane w Elblągu od 2001 roku. Początkowo były to nagrody pieniężne, ale po trzech latach laureaci zaczęli otrzymywać  również statuetki  "Aleksandra". Nawiązują one do postaci Aleksandra Sewruka - patrona elbląskiego teatru. To z jego inicjatywy usamodzielniła się elbląska scena teatralna.

Najważniejszą dla aktorów statuetkę przyznają widzowie. W marcu, na stronie  info.elblag.pl rozpoczęło się głosowanie, za pośrednictwem którego elblążanie  mogli typować najpopularniejszego aktora lub aktorkę. Aby ułatwić wybór, przedstawiliśmy wszystkich aktorów  naszego teatru, którzy brali udział w spektaklach podlegających ocenie.

Rywalizacja była zacięta. Jednak ostatecznie, znaczną przewagą, wygrała Aleksandra Wojtysiak, która nie umiała ukryć wzruszenia. - Wygrana spowodowała przede wszystkim to, że... trzęsie mi się głos - przyznała. - Na pewno "Aleksander" dodał mi skrzydeł. Wierzę, że wszystko się dzieje po coś. Nie miałam świadomości, że w tak krótkim czasie można czegoś takiego dokonać. Jestem bardzo mile zaskoczona, że tak mnie elblążanie przyjęli.

Zdobywczyni statuetki przyznała, że ta nagroda ma dla niej szczególną wartość.

Każdy z aktorów powtarza, że najważniejsze są nagrody od publiczności. To dla nich to wszystko robimy. Naszą pracę weryfikuje widz, który przychodzi do teatru, płaci za bilet i ogląda przedstawienie

- zaznaczyła.

Która rola, zdaniem Aleksandry Wojtysiak, została wyróżniona przez publiczność? - Ostatni rok był dla mnie bardzo pracowity - przyznała. - Zagrałam w spektaklu"Balladyna". Otrzymanie tej propozycji było dla mnie wielkim wyróżnieniem. Myślę, że elblążanie mogli polubić postać Idy w spektaklu"O co biega?", bo jest to farsa, a wiadomo, że ludzie lubią się śmiać. Może na tę nagrodę zasłużyłam sobie za rolę Edith Piaf? Która by to nie była rola jestem bardzo  szczęśliwa, że widzowie mnie dostrzegli
i postanowili wyróżnić.

Aktorka zapowiedziała, że statuetka zajmie specjalne miejsce. - W końcu mój mąż będzie musiał przywiercić półkę - śmieje się.

Mąż Aleksandry Wojtysiak, Piotr Szejn, ma jeszcze jeden powód by to zrobić - sam również otrzymał nagrodę "Aleksandra Za Rolę Męską". - Myślę, że przejdzie to do historii teatru - dodała Aleksandra Wojtysiak. - Ten wieczór jest dla mnie podwójnie wzruszający.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ pampi - ZAWADA
  Środa, 01.04

  Gratuluję .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.