Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

"Jestem marzycielką, najlepiej jest mi spędzać życie w świecie marzeń" - spotkanie z Małgorzatą Jędrzejewską

17.05.2013, 07:00:19 Rozmiar tekstu: A A A
fot. MK

W Teatrze im. Aleksandra Sewruka przywrócono cykl spotkań Elbląskiej Sceny Literackiej im. Stanisława Fronczaka. 16 maja, odbył się wieczór autorski Małgorzaty Jędrzejewskiej, która promowała powieść pt.: ”Marzenia nie bolą”. 

Spotkania autorskie mają na celu promowanie literatów, zarówno lokalnych, jak i tych spoza województwa. Na małej scenie elbląskiego Teatru fragmenty swojej powieści czytała Małgorzata Jędrzejewska, poetka i animatorka życia kulturalnego. Jej najnowsza powieść, która została wydana w marcu, nosi tytuł „Marzenia nie bolą”. Autorka tłumaczy skąd pomysł na taką książkę. - Jestem marzycielką, najlepiej jest mi spędzać życie w świecie marzeń. Ten realny nie jest zbyt fajny, nie jest ciekawy. Uważam, że każdy powinien marzyć – mówi Małgorzata Jędrzejewska. - Wiem, że marzenia potrafią trzymać ludzi przy życiu, dają nadzieję. Wiem to z własnego doświadczenia. Dopóki marzymy i chcemy czegoś więcej od życia to jest dobrze – dodaje z uśmiechem autorka.

Małgorzata Jędrzejewska pracuje i mieszka w Nowym Stawie. Każdego dnia stara się pokazać uczniom gimnazjum, w którym pracuje, że warto czytać książki. Rokrocznie organizuje maratony czytelnicze, które przyciągają uwagę również dorosłych mieszkańców. Jak mówi sama autorka - Książka jest o tym, że trzeba marzyć, ale też robić wszystko, aby spełniać te marzenia. Nie można siedzieć i czekać, aż to, o czym marzymy samo przyjdzie, bo tak się nie stanie. Trzeba do tego dążyć, wierzyć i działać – zapewnia autorka.

Bohaterka wczorajszego spotkania pasjonuje się teatrem. Pisze scenariusze, reżyseruje spektakle, organizuje animacje teatralne. W naszym mieście, na Elbląskiej Scenie Literackiej gości czwarty raz. - Za każdym razem jest to wielkie przeżycie i coś pięknego. Szczególnie, kiedy przychodzą ludzie, którzy mnie nie znają. Tam, gdzie przychodzą przyjaciele, to wiem, że na ich sympatię mogę liczyć. Tam, gdzie przychodzą obcy ludzie, żeby mnie poznać, zobaczyć, dowiedzieć się coś więcej o książce. To jest wyzwanie – mówi Małgorzata Jędrzejewska. 

Mimo sukcesu i zainteresowania, jakim cieszą się książki Małgorzaty Jędrzejewskiej, pozostaje ona skromną i bardzo optymistyczną osobą. Jak sama o sobie mówi, jest nieśmiała. - Dla mnie, to jest takie novum, że są ludzie, którzy przychodzą, by mnie zobaczyć, poznać, chcą czytać moją książkę. To jest dla mnie jeszcze abstrakcja – mówi autorka.

Przed spotkaniem z widzami, autorka przeglądała książkę i wybierała fragmenty do odczytania. – W zależności od publiczności, staram się odnajdować takie cytaty, żeby pasowały. Może być repertuar bardziej liryczny, kryminalny lub dla młodzieży – mówi autorka. Fragmenty książki czytała elbląska poetka i wykładowca akademicki – Bogumiła Salmonowicz, a także sama autorka. Całości towarzyszyła oprawa muzyczna, na którą składały się ulubione utwory autorki.

 
MK

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.