Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

"Przyjazne dusze" u Sewruka - wygraj bilety na trzecią próbę generalną

21.12.2023, 13:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Przyjazne dusze" u Sewruka - wygraj bilety na trzecią próbę generalną
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

29 grudnia br., o godz. 19.00 odbędzie się trzecie próba generalna spektaklu „Przyjaznych dusz”. - Chcielibyśmy, abyście i Państwo zakochali się w tej sztuce, która odpowiada każdemu – od 5. do 105. roku życia. My kochamy tę sztukę i cieszymy się, że będziecie mogli ją oglądać w realizacji tego zespołu – mówi  aktorka Emilia Krakowska, która gościnnie wystąpi w tym spektaklu.
O czym jest ten spektakl? - Sztuka jest opowieścią o doświadczonej parze małżeńskiej, która wypływa na Jezioro Genewskie – opowiada reżyser Wojciech Dąbrowski. - Chcą się napić troszeczkę szampana. Nie udaje im się to, bo wpadają do tego jeziora, topią się i wracają pod Londyn już jako dusze do swojego wiejskiego domu. Tam, jako duchy żyją sobie długo i wydawałoby się szczęśliwie, aż do momentu, w którym zjawia się młoda para.

 

Zjawia się młoda para, która jest odzwierciedleniem tych duchów. (…) Fabuła jest dosyć zawiła, ale bardzo dobrze „podana”, świetnie przetłumaczona przez Elżbietę Woźniak. (…) Liczymy na to, że pokażemy państwu spektakl, który ma być taką "Opowieścią Wigilijną", która daje nadzieję, która mówi o lepszym czasie, o tym, że ludzie muszą się kochać, być ze sobą

 

 

- zaznaczył reżyser Wojciech Dąbrowski.

 Reżyser zwrócił uwagę, że choć sztuka napisana jest przez angielską pisarkę, to historia przedstawiona jest w „amerykańskim duchu filmów świątecznych”. - To komedia romantyczna, ale mamy nadzieję, że widz uroni łezkę i to wzruszenie będzie takim wzruszeniem oczyszczającym w okresie świąt – dodał Wojciech Dąbrowski.
 

 

Akcja tej sztuki jest absolutnie aktualna. Mamy swoje rodziny. Nie każdy ojciec, matka zgadza się na wybór młodych. Potem zostaje przekonana albo mówi „wyszło na moje”. Największym marzeniem nas wszystkich jest to, żebyśmy się pojawiali na tej ziemi z wielkim szczęściem i radością. Nikt z nas nie chce pojawić się jako niechciany. W sztuce poruszane są aktualne problemy społeczne

 

 

– zapewnia Emilia Krakowska.
 

Aktorka podkreśliła, że spektakl skierowany jest do wszystkich. - Chcielibyśmy, abyście i Państwo zakochali się w tej sztuce, która odpowiada każdemu – od 5. do 105. roku życia. My kochamy tę sztukę i cieszymy się, że będziecie mogli ją oglądać w realizacji
tego zespołu – dodała Emilia Krakowska.
 

 

 Bardzo się cieszę, że nie mieliśmy kłopotu z tym, kto zagra konkretną rolę, tylko, z tym, który z aktorów zagra. Teatr posiada zespół, w którym jest do danej roli kilku aktorów. To jest duży komplement dla teatru. Ja się bardzo z tego powodu cieszę

 

 

– mówił Paweł Kleszcz.
 


Premiera sztuki „Przyjazne dusze” odbędzie się 30 grudnia. - To będzie też nasz spektakl sylwestrowy, ale ten spektakl będzie też wystawiony 5 razy w styczniu, a także później w ciągu roku nie tylko w Elblągu.
 

 

 

Konkurs:

Jeśli chcesz wygrać jedno z trzech podwójnych zaproszeń na trzecią próbę generalną wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu. W tytule wpisz "Przyjazne dusze". Zgłoszenia przyjmujemy do 26.12., do godziny 12:00. Zwycięzcy o wygranej zostaną powiadomieni drogą e-mailową lub telefoniczną 27.12., po godz. 12.00. O zwycięstwie decyduje kolejność zgłoszeń.
 

 

 


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1473441123962