Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

Cabaret u Sewruka - wygraj bilety

31.01.2020, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Cabaret u Sewruka - wygraj bilety

Zespół Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza na przejmującą opowieść z przedednia koszmaru, jaki ludzkości zafundował mały człowiek o chorych ambicjach. Mowa o musicalu „Cabaret”, który powstał na podstawie książki Joe Masteroffa i sztuki Johna Van Drutena.
 
Dotychczas najsłynniejszą adaptacją musicalu był film Boba Fosse’a z 1972 roku z Lizą Minelli w roli głównej. I tę wersję trudno jest przebić. Ale nie o to chodzi by być lepszym, ale by przekazać wciąż aktualne przesłanie spektaklu i prawdę życiową opartą na doświadczeniach milionów ludzi.

Autor: John Kander, Fred Ebb, Joe Masteroff  • Reżyseria: Paweł Szkotak  • Premiera: 8.11.2019
czas trwania: 135 min/antrakt

CABARET
libretto JOE MASTEROFF
na podstawie sztuki Johna Van Drutena i opowiadania Christophera Isherwooda
muzyka JOHN KANDER     
piosenki FRED EBB
przekład libretta Kazimierz Piotrowski
przekład piosenek Wojciech Młynarski, Paweł Szkotak

Jeden z najgłośniejszych musicali świata, który swoją prapremierę miał na Broadwayu w 1966 r. Wystarczy przypomnieć sobie takie tytuły jak „Money, money" czy „Don't tell mama". Nocne życie Berlina za drzwiami kabaretu Kit Kat jest w rękach obscenicznego Mistrza Ceremonii. W innych rękach, w tym samym czasie, ważą się losy milionów ludzi. Naziści dochodzą do władzy.


Miłość na tle nocnego klubu, w którym rodzi się burzliwy i namiętny związek. Brutalna przedwojenna rzeczywistość w kontraście z głośną muzyką i bezwstydnym tańcem. Beztroska zabawa usypia czujność. Zderzenie z prawdą będzie bolesne. Śpiew nie zagłuszy tego, co wydarzy się za chwilę...


To "jeden z musicali wszech czasów, porywający i przełomowy (...) Musical dla dorosłych, ociekający dekadencją na tyle, na ile to było możliwe w 1966 roku na scenie. W znakomitej ekranizacji z 1972 roku pozwolono sobie a znacznie więcej..."
(Daniel Wyszogrodzki, Ale musicale!)


Konkurs:
Jeśli chcesz wygrać jedno podwójne zaproszenie na spektakl (2.02. o godz.17.00)  wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując "Cabaret". Zgłoszenia przyjmujemy do 1.02., do godziny 12:00. Zwycięzca o wygranej zostanie powiadomiony drogą mailową w dn. 1.02, po godz. 12.00.

 


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dreptak
  Niedziela, 02.02

  Przedstawienie bardzo na czasie - znajdujemy się dokładnie w tym samym miejscu, co Berlin na początku lat 30.; warto obejrzeć, zanim cenzura zdejmie z afisza...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.211553812027