Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

„Giselle” w obsadzie artystów Royal Lviv Ballet - wygraj bilety

05.04.2018, 16:45:44 Rozmiar tekstu: A A A
„Giselle” w obsadzie artystów Royal Lviv Ballet - wygraj bilety

„Giselle” w obsadzie artystów Royal Lviv Ballet. Gościnnie w roli Księcia Alberta wystąpi solista Canada’s Royal Winnipeg Ballet, Tristan Dobrowney.


Arcydzieło sztuki baletowej u Sewruka w ramach 17. Elbląskiej Wiosny Teatralnej już w sobotę, 7 kwietnia, o godz. 19.00. Jeden z najbardziej romantycznych baletów świata „Giselle ou Les Willis” – choreograficzny i dramaturgiczny majstersztyk, który od 1841 roku stanowi żelazną pozycję w repertuarze najbardziej liczących się zespołów baletowych.

Historia nieszczęśliwej miłości wiejskiej dziewczyny, Giselle i księcia Alberta. Magiczny świat zjaw i duchów, w którym nie zabraknie momentów grozy i wzruszeń. Dwa akty sztuki odnoszą się do dwóch różnych światów – rzeczywistego i fantastycznego. Choreografia obu aktów – zróżnicowana i niezwykle barwna, obfituje w elementy popisowe, z całą wirtuozerią skoków, piruetów i podnoszeń.


Co ciekawe – libretto powstało w ciągu trzech dni. Adolphe Adam przez tydzień pisał muzykę. Jules Perrot i Jean Corallii opracowali choreografię. Efektem jest klasyczny romantyczny balet o miłości, której nie pokona śmierć.

 

Konkurs:

Jeśli chcesz wygrać podwójne zaproszenie  wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując „Giselle”. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 kwietnia, do godziny 18:00. Zwycięzca zostanie o tym powiadomiony drogą telefoniczną lub e-mailową 6 kwietnia, po godz. 18.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5761458873749