Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

Trauma i elbląscy goście na scenie Mjazzgi - wygraj bilety

25.05.2017, 06:59:29 Rozmiar tekstu: A A A
Trauma i elbląscy goście na scenie Mjazzgi - wygraj bilety

Jak każdej wiosny najbardziej zasłużony elbląski zespół metalowy - Trauma, anonsuje koncert w rodzinnym mieście. W piątek 26 maja w klubie Mjazzga można się więc spodziewać mocnych muzycznych wrażeń. Tradycyjnie Trauma do wspólnego grania zaprasza również inne ciekawe i godne uwagi zespoły. Tym razem na scenie towarzyszyć im będą dwa zespoły z Elbląga - Immense Decay i Fumez.

Każdy z koncertujących w piątek zespołów prezentuje zgoła odmienny styl, co powinno urozmaicić doznania słuchowe zgromadzonej gawiedzi. Warto więc przekonać się na własne uszy, w jakiej kondycji jest lokalna scena muzyczna mając przekrój mocnego gitarowego grania od stosunkowo młodych i rozwijających dopiero swoją muzyczną karierę  elbląskich muzyków, po weteranów metalowego grania z prawie trzydziestoletnim stażem grania na koncie.

Trauma

Żywa legenda Polskiej sceny Death Metalowej. Zespół, który swoją machinę oblężniczą uruchomił już w 1988 roku i od tamtej pory nieprzerwanie brnie do przodu, wydając regularnie płyty, które dowodzą siły ekipy z Elbląga.

Biografia

Trauma to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji Death Metalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako Thanatos. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na Trauma i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności Trauma wydała siedem studyjnych, pełnoczasowych płyt, jeden album koncertowy oraz album o charakterze retrospektywnym, na który znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni prawie 30 lat istnienia zespołu, Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd Metalu z całego świata.

Koncertowała z powodzeniem na prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Grała w wielkich halach koncertowych, jak i w małych klubach zbierając całymi latami doświadczenie i obycie scenicznie. Płyty zespołu recenzowane były przez najbardziej prestiżowe i uznane periodyki na świecie poświęcone muzyce metalowej. Videoklip Traumy „The Elegy For Doom” emitowany był wielokrotnie przez najbardziej prestiżową stację muzyczną na świecie MTV 2 w Stanach Zjednoczonych. Zespół Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach. W czerwcu 2013 roku nakładem firmy Witching Hour prod. ukazał się ostatni (do tej pory) studyjny album zespołu „Karma Obscura”.

Od początku grudnia 2013 roku, zespół rozpoczyna serie koncertów kontynuując w ten sposób promocje najnowszej płyty. W ramach „KARMA OBSCURA TOUR” Trauma odwiedziła wiele miast Polskich i zagranicznych, w międzyczasie grając m.in. na pierwszej edycji Szczecińskiego Festiwalu muzyki ekstremalnej „Aaaarrrggghhh” u boku amerykańskiej legendy Obituary. Na początku kwietnia 2015 roku Trauma zagrała 2 koncerty w Norewgii w towarzystwie zespołów Iumenta (Nor) i Mental Disaster(Nor), a 26 kwietnia 2015 Trauma wystąpiła w Szczecinie na Festiwalu 5-lecie Stowarzyszenia Muzyki Extremalnej "Aaaaaaarrghh" w towarzystwie zespołów Behemoth, Masachist, Deivos etc..

W tym też roku światło dzienne ujrzał nowy materiał zespołu, jakim jest split vinylowy „Craving For...”, na którym znalazła się nowa wersja Traumowego klasyka. 2016 rok przynosi wznowienie jakże ważnego debiutu zespołu czyli „Invisible Reality”, podobnie jak „Craving For...” wydanego przed Deformeathing Production. Każdego wolnego dnia Trauma przygotowuje utwory na kolejny studyjny album, który zamierzamy zarejestrować w 2017 roku i również być może wydać.

Immense Decay

Thrash metalowa formacja założona w 2005 roku w Elblągu. W latach 2007-2008 zespół występował pod nazwą Sudden Death, w 2008 roku nastąpiło przemianowanie na Immense Decay. Zespół od 2011 roku gra w 3-osobowym składzie: IronMan - gitara/wokal; Saygon - bas; Kozak - bębny. W dorobku wydawniczym mają 3 płyty: "KillZone" (2009), "From Ashes till Remains" (2010) oraz "Combat Thrash" (ukończona w 2016 roku, nie została jeszcze wydana).

Fumez

Zespół FUMEZ powstał w 2015 roku w Elblągu. Od tego momentu zespół stara się krok po kroku docierać do coraz szerszej grupy odbiorców. Ukoronowaniem dotychczasowej drogi zespołu jest wydanie EP-ki, która ujrzała światło dziennie w listopadzie 2016 r., a także liczne koncerty na coraz większych scenach. Twórczość zespołu to połączenie kilku nurtów oraz różnych inspiracji, które owocują nowoczesnym rockowym brzmieniem. Niewątpliwym atutem są również niebanalne teksty, które w połączeniu z oryginalną warstwą muzyczną tworzą całość, obok której nie da się przejść obojętnie. Zespół dzięki ciężkiej pracy i pasji zyskuje coraz większe uznanie wśród fanów cięższych brzmieniach, czego dowodem jest koncertowa frekwencja, a także pozytywne opinie słuchaczy i recenzentów.
Skład:

Filip Górski - gitara basowa,
Piotr Matkiewicz - gitara elektryczna,
Kacper Górski-perkusja,
Dominik Sienkiewicz - gitara elektryczna i wokal

Mjazzga, piątek 26-05-2017 godz. 20:00

Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu

Więcej na www.mjazzga.pl

Następne koncerty:


31-05 Tomasz Chyła Quintet (jazz, Wdurmoll Fest)

01-06 Słowiński / Caroz Quintet (jazz, Wdurmoll Fest)

02-06 Follow Dices (jazz, Wdurmoll Fest)

06-06 Quantum Trio (jazz)

08-06 Kiev Office/Czechoslovakia (rock, alternatywa)

 
Konkurs:


Jeśli chcesz wygrać podwójne zaproszenie na koncert wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując „Trauma”. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 maja, do godziny 18:00. Zwycięzca zostanie o tym powiadomiony drogą mailową 26 maja, po godz. 12.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.


 


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.