Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Andrzej Śliwka: 15 października zdecydujemy, w którą stronę podąży dalej Polska

13.10.2023, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka: 15 października zdecydujemy, w którą stronę podąży dalej Polska

Jak podsumowałby Pan kampanie prowadzoną przez Pana w regionie?Ciężko w kilku zdaniach podsumować ostatnie lata pracy. Tak, lata, bo praca polityka, jego obecność w regionie, bycie wraz z mieszkańcami, nie powinno odbywać się tylko w czasie trwania kampanii wyborczej. My w Prawie i Sprawiedliwości wiemy to bardzo dobrze i właśnie tak działamy. ​Sam odbyłem setki spotkań, rozmawiałem z tysiącami osób, byłem w każdym powiecie i gminie w naszym regionie. Kontakt z ludźmi, dla których, jako politycy, pracujemy, jest dla mnie najważniejszy. Dzięki niemu znam potrzeby mieszkańców i problemy miejsc, z których pochodzą. To jednak nie koniec. Na bieżąco, tam gdzie to tylko możliwe, zawsze staram się pomóc, zwrócić uwagę na problem, zaproponować rozwiązanie.A przez Pana kontrkandydatów?Niestety to przykre, ale znacząca większość polityków opozycji działa „od wyborów do wyborów”. Przez cztery lata nie ma ich z mieszkańcami, pojawiają się sporadycznie, najczęściej na wydarzeniach w dużych miastach lub organizowanych przez partyjnych kolegów, aby następnie znowu zaszyć się gdzieś z dala od potrzeb mieszkańców. Potem wyrastają jak grzyby po deszczu ich banery i plakaty wyborcze w miejscach, gdzie nigdy ich nie widziano i o których zapewne i oni mogli nigdy nie słyszeć, bo nie interesują ich sprawy naszego regionu. Mieszkańcy to widzą i są takim zachowaniem bardzo zniesmaczeni. Niejednokrotnie słyszałem oraz byłem świadkiem sytuacji, że nasi polityczni oponenci pojawiają się w jakimś miejscu tylko po to, by nagrać sobie krótki filmik, zrobić zdjęcie i odjeżdżają po kilkunastu minutach, a w mediach społecznościowych prezentują te „spotkania”, jako „rozmowy z mieszkańcami”. To bardzo nieeleganckie, ale przede wszystkim nieuczciwe wobec wyborców.Jak ocenia Pan kampanie prowadzoną w samym Elblągu?
Elbląg to największe miasto regionu. W takich miejscach zawsze dochodzi do najliczniejszych „starć” komitetów, co widać choćby po ilości materiałów poszczególnych kandydatów z różnych opcji politycznych. ​Wydaje mi się, że prowadzona przeze mnie kampania w Elblągu była otwarta – otwarta na sprawy mieszkańców i do nich samych. Spotkały nas bardzo miłe spotkania, wyrazy poparcia i wsparcia, ale odbyłem też rozmowy z ludźmi, którzy nie byli dotychczas wyborcami Prawa i Sprawiedliwości. I uczciwie przyznam, że wiele z nich kończyło się życzeniami powodzenia i deklaracją oddania głosu na mnie. Jestem za to bardzo wdzięczny mieszkańcom, bo to znak, jak dojrzałe demokratycznie jest w Polsce społeczeństwo, a dla mnie to kolejny powód, by nie zawieść osób, które mi zaufają.
Dlaczego te wybory są Pana zdaniem najważniejsi po 1989 roku?
15 października zdecydujemy, w którą stronę podąży dalej Polska. Widzimy, co dzieje się na świecie, że w otaczających nas regionach następuje destabilizacja. Nie możemy pozwolić na coś podobnego w Polsce. Dzisiaj do władzy próbuje dojść koalicja chaosu, w której skrajnie różne poglądy prezentowane są w zasadzie w każdym temacie. To zrzeszenie kilku, o ile nie kilkunastu ugrupowań, które nie ma pomysłu na Polskę – jej rozwój, dostatek obywateli ani umacnianie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Dla opozycji jedynym spoiwem jest „antyPiS”. Gdyby do władzy w Polsce powrócił Tusk i Kosiniak-Kamysz to po raz kolejny stalibyśmy się łatwym celem dla zewnętrznych zagrożeń – zwłaszcza, że nasi polityczni przeciwnicy udowodnili w przeszłości, że są gotowi dokonać resetu z Rosją.​ Alternatywę do tego stanowi stabilny i silny rząd Zjednoczonej Prawicy. Bezpieczeństwo Polski, dbanie o własnych obywateli, szybkie doganianie najbardziej rozwiniętych gospodarek Europy – gwarantem tego jest właśnie Prawo i Sprawiedliwość.Podczas kampanii zachęcał Pan nie tylko do oddania głosu na Pana, ale także do wzięcia udziału w referendum.
To bardzo ważne, aby podczas niedzielnego udziału w wyborach pobrać także kartę referendalną i powiedzieć 4 razy „NIE” w bardzo ważnych dla Polaków sprawach. Określająca sama siebie mianem „demokratycznej” opozycja, tak naprawdę jest antydemokratyczna. Namawiają do bojkotu najbardziej demokratycznego aktu, jaki funkcjonuje zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ich nerwowy sprzeciw to wyraz obaw, że gdybym nie daj Boże, doszli do władzy to będą mieli związane ręce. Już teraz, wbrew kłamstwom Tuska, Kosiniaka i całej reszty, sąd przyznał, że unijne przepisy ws. tzw. paktu migracyjnego narzucają przymusową relokację nielegalnych migrantów. Referendum, w którym udział weźmie minimum 50% obywateli uprawnionych do głosowania raz na zawsze położy kres tym niebezpiecznym i antyobywatelskim pomysłom, które już raz chcieli wprowadzać politycy PO i PSL.

 

 

 

 Przypomnijmy. Kampania wyborcza i kampania referendalna kończą się dziś, 13 października, o godz. 24.00. Od tej chwili, aż do zakończenia głosowania trwa tzw. cisza wyborcza, zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie, w szczególności zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych. 15 października odbędą się wybory parlamentarne oraz referendum.

 

 

 

Z Andrzejem Śliwką rozmawiała

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ NIE dla WCISLA
  Piątek, 13.10

  Głosujemy na PIS. Skreślamy zdrajcow Polski PO Tuska I Wcisly oraz PSL Wroblewskiego I Lewicy Falej z Olsztyna

 2. 2
  --11
  ~ wniosek
  Piątek, 13.10

  Glosujemy tylko na pana Sliwke.

 3. 3
  --5
  ~ Wybory PIS
  Piątek, 13.10

  Pan Andrzej Śliwka : PRACOWITY. SKUTECZNY. NASZ.

 4. 4
  +3
  ~ józef kalafior
  Piątek, 13.10

  w przeciwną niż sliwka

 5. 5
  +5
  ~ Coś się zmieniło
  Piątek, 13.10

  Fakt trochę wzruszyl pan Elbląg i wkrótce wieloletnia pajęczyna może zostać zerwana !!??

 6. 6
  +2
  ~ Joe
  Piątek, 13.10

  Dziś doznałam szoku, słuchając w TV taśm Banasia z NIK. Czy to prawda, że Konfederacja ma zamiar dogadać się z PO? Bo tak wynika z tych nagrań. Przecież konfederaci mieli być niezależni i punktować każdy rząd. Jestem w szoku.

 7. 7
  --9
  ~ Felix
  Piątek, 13.10

  W Elblągu warto głosować jedynie na Śliwkę i Kochana. Reszta kompletnie niczym się nie wykazała i zawiodła. A już broń boże głosować na peło bo oni nic dla miasta nie zrobili i tylko szkodzili razem ze slupnikiem.

 8. 8
  --16
  ~ Wet
  Piątek, 13.10

  Śliwka i Kochan. Tylko PIS może zapewnić bezpieczeństwo w sytuacji wojny światowej. Chcecie chaosu w Polsce.

 9. 9
  --2
  ~ Joe
  Piątek, 13.10

  Dziś doznałam szoku, słuchając w TV taśm Banasia z NIK. Czy to prawda, że Konfederacja ma zamiar dogadać się z PO? Bo tak wynika z tych nagrań. Przecież konfederaci mieli być niezależni i punktować każdy rząd. Jestem w szoku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3689529895782