Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Wojsko Polskie

Niebawem rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. Kto w tym roku stanie przed komisją?

22.01.2024, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Niebawem rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. Kto w tym roku stanie przed komisją?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W okresie od 5 lutego do 8 marca 2024 roku w Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II w Elblągu, budynek przy ul. Związku Jaszczurczego 22 (parter) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

 

 

 

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej przed Powiatową Komisją Lekarską Nr 2 podlegają osoby zameldowane na pobyt stały oraz czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie miasta Elbląga:

 

 

 

- mężczyźni urodzeni w 2005 roku;

- mężczyźni urodzeni w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;

- kobiety urodzone w latach 1997-2005 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej , które nie stawiły się jeszcze do kwalifikacji wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2023/2024 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust.7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o Obronie Ojczyzny;

- osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej

- osoby o nieuregulowanym stosunku do służby wojskowej do końca roku kalendarzowego w którym kończą 60 lat życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej i zgłosiły się do kwalifikacji wojskowej

- osoby które w latach 2022 i 2023 zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej za względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej lub jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do służby przed dniem zakończenia kwalifikacji wojskowej.

 

 

 

Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia osoby podlegającej obowiązkowi stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.

 

 

 

Obwieszczenie_Kwalifikacji_Wojskowej_2024_na_terenie_Województwa_Warmińsko-Mazurskiego 

 


 

 

Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 22.01

  No, młodziankowie płci wszelakich, zwłaszcza ci, którzy głosowali na podżegackie partie post-styropianowego układu i łykali gadzinową propagandę NATO-zbrodniarzy latami, jako ta gęś kluski - mam nadzieję, żeście gotowi do wyruszenia na Ost-front celem obrony junty banderowskiej i magdalenkowego układu nad Wisłą, burżuazyjnych zysków krwiopijców i oligarchicznych fortun różnych złodziei a sprzedajnych politykierów; O take Polske wasi starzy walczyli, na tako Polske głosowaliście, taki kraj i taką przyszłość Wam zapewniły jurgieltnicze styropiany oraz ich zaoceaniczni nadzorcy a nasi okupanci - pamiętajcie, żeby do okopów ciepłe kalesony zabrać, i to kilka par, bo tego ekwipunku akurat nigdy dość, a będzie potrzebny;) #RżnijKarabinemWbrukUlicy, #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 2. 2
  +3
  ~ MaRS
  Wtorek, 23.01

  Nie do końca rozumiem zasadność ostatniego zdania. Skąd przeciętny 18-latek mam wiedzieć o takim obowiązku? Mój syn ma 18 lat. Nie dostał żadnego wezwania. W szkole nie było żadnej akcji informacyjnej. Rozumiem że "nieznajomość prawa szkodzi", ale chyba ktoś się nie postarał z przezywaniem informacji. Samo obwieszczenie i informacja do prasy (której 18-latkowie raczej nie czytają) nie wystarczy.

 3. 3
  --6
  ~ tyej
  Wtorek, 23.01

  Widać facet pt robert kotliński jest już w ostatniej fazie odlotu

 4. 4
  +2
  ~ Arc
  Środa, 24.01

  MaRS - bo teraz nas wszystkich mają za mięso armatnie i nie tyle, że będą o nas zabiegać, co my mamy wg nich, pilnować się aby pójść grzecznie jak barany na rzeź! A te sk******* ustawą zwolnili siebie i rodzinki ze służby wojskowej nawet w czasie wojny! A nam teraz wpierniczyli (już za nowych rządów KO) nowe formularze, gdzie straszą, że jak w wypadku mobilizacji nie stawimy się w jednostce W CIĄGU 6 GODZIN to grozi nam od 3 lat wzwyż wiezienia! Ja lojalnie ostrzegam, ze kałacha moge wziąć ale lufe wyceluje najpierw w tych sk***** co nam każą być mięsem armatnim!!!

 5. 5
  +3
  ~ Robert Koliński
  Środa, 24.01

  @Arc - I tu się ob. Arc zgadzamy bez szemrania ponad podziałami:) Każą nam strzelać, będziem strzelać, ale cel wybierzemy sami;] #RżnijKarabinemWbrukUlicy; #IostatniOkrzykWznoszę, #NiechajŻyjeRewolucja!; 🖤🚩

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1350319385529