Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Andrzej Śliwka: To dobry czas na zestawienie dwóch wizji funkcjonowania miasta

09.04.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka: To dobry czas na zestawienie dwóch wizji funkcjonowania miasta
Fot. AK

Podczas zorganizowanej dziś (9.04.) konferencji prasowej kandydat na Prezydenta Andrzej Śliwka skomentował wyniki wyborów. Najpierw jednak podziękował wyborcom za oddanie głosu. - Dziękuję wszystkim elblążanom, którzy poszli zagłosować – mówił. - Szczególnie dziękuję tym, którzy zagłosowali na mnie. Blisko 35 proc. to jest olbrzymi kredyt zaufania i dalsza mobilizacja do ciężkiej pracy.
 

 

 

 

Druga tura wyborów prezydenckim odbędzie się 21 kwietnia. - Przed nami 13 dni do wyborów. 12 dni organicznej kampanii. Ja, tak jak obiecywałem, zedrę kolejne dwie pary butów w tej kampanii wyborczej, aby trafić z moim programem – zapowiedział Andrzej Śliwka. - Jeżeli ma się program wyborczy to się z nim chodzi, rozmawia się o nim z ludźmi, przekonuje do niego.
 

 

 

 

Myślę, że jest to dobry czas na zestawienie dwóch wizji funkcjonowania miasta. Mojej wizji, która opiera się na rozwoju, ściąganiu inwestorów, zadbaniu o to, żeby postawić na edukację, modernizację żłobków i przedszkoli, a taką wizję zastoju, tego, co było, że jest dobrze, jak jest, najlepiej nic nie zmieniać, że lepiej zrobić biuro konsultacji społecznej, a nie żeby prezydent wychodził do ludzi, żeby porozmawiać z mieszkańcami. Nie mówiąc o tym, że to biuro już zostało obiecane kilka lat temu

 

 

 

– mówił Andrzej Śliwka.

 

 

 


W drugiej turze wyborów Andrzej Śliwka zmierzy się z Michałem Missanem z Koalicji Obywatelskiej, który do marca br. był wiceprezydentem Elbląga.
 

 

 

 

Przed wyborcami wybór między dotrzymywaniem obietnic, bo ja zawsze, bez względu na to, kto rządził miastem, walczyłem o środki dla Elbląga, a politykiem, który lekko mówiąc miał problem z dotrzymywaniem obietnic. Wystarczy spojrzeć na jego obietnice sprzed kilku lat, a te, które są obecnie. One są bliźniaczo podobne. Można wywnioskować, że nic z tego nie zostało zrealizowane. Trzy główne tematy to biuro konsultacji społecznych, pogotowie stomatologiczne i karta elblążanina. One nie zostały dotąd zrealizowane przez mojego kontrkandydata. To pokazuje brak sprawczości, brak woli, determinacji, pracowitości

 

 

– zaznaczył Andrzej Śliwka.

 


Obecny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oficjalnie w wyborach poparł kandydaturę swojego zastępcy Michała Missana. Sam ubiegał się o miejsce w sejmiku warmińsko-mazurskim. Mandatu jednak nie otrzymał.

 


Drugi wiceprezydent, Janusz Nowak, szef elbląskich struktur Lewicy, która również poparła kandydaturę Michała Missana, kandydował do sejmiku naszego województwa. Także bez powodzenia.
 

 

 

 

Wyniki do sejmiku województwa podsumowały działalność obecnych władz miasta. Obecny Prezydent otrzymał katastrofalny wynik. Otrzymał niewiele ponad 2 tys. głosów z Elbląga. To najlepsze podsumowanie tego, w jaki sposób elblążanie oceniają jego działalność. Myślę, że gdyby mój kontrkandydat został wybrany na Prezydenta to pan Wróblewski i Nowak również będą zarządzać miastem. To się wymieni

 

 

 

– dodał Andrzej Śliwka.

 


Kandydat na Prezdyenta stwierdził, że Michał Missan będzie kontynuował politykę Witolda Wróblewskiego. - Dziś wiemy, że patronem i partnerem politycznym Michała Missana jest Witold Wróblewski i przez ostatnią kadencję to on decydował, co będzie robić Michał Missan – móił Andzej Śliwka. - To się nie zmieniło. W kampanii wyborczej pan Jacek Protas (poseł KO – przyp.red.) powiedział wprost, że Michał Missan to jest człowiek, który siedział zawsze w cieniu Witolda Wróblewskiego i wykonywał to, co Witold Wróblewski chciał. To się nie zmieni. Zresztą Michał Missan nie odcina się od Witolda Wróblewskiego i złej polityki, która była realizowana w Elblągu. Będzie kontynuatorem tej szkodliwej, antyrozwojowej polityki.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Wiolka
  Wtorek, 09.04

  Po swoje Andrzej!!

 2. 2
  +3
  ~ Krzysztof
  Wtorek, 09.04

  Panie Andrzeju, Elbląg liczy na Pana

 3. 3
  +6
  ~ Aaa
  Wtorek, 09.04

  "Zawsze walczyłem o środki dla Elbląga" -może trochę konkretów z jakim skutkiem.

 4. 4
  --4
  ~ Nowy
  Wtorek, 09.04

  Durnie pójdą na witka i missana zagłosować, dobrze im chyba... Będzie płacz

 5. 5
  --1
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 09.04

  Należy zagłosować na każdego, kto rozliczy złodziejską kamarylę pato-deweloperów, defraudantów i szkodników z ratusza, bowiem ci patologiczni kłamcy, obszarnicy, jurgieltnicy i wyzyskiwacze zasłużyli sobie na to po stokroć. I jeśli ma to zrobić kandydat Śliwka, którego akurat poznałem osobiście i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie (a na ludziach i politykach, jak wiadomo, świetnie się znam), to niech to będzie nawet reformowany PiSowiec (który w tym akurat przypadku ma więcej z lewaka, niż ci wszyscy zafajdani przedstawiciele skorumpowanej pseudo-lewicy z lokalnej sitwy). Poza tym, każdej władzy potrzebna jest przeciwwaga i skoro mamy już neoliberalną RM obsadzoną przez Wcisło-szkodników, to anty-liberalna druga noga jest niezbędna. In Śliwka We Trust!; #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 6. 6
  --11
  ~ mardok
  Wtorek, 09.04

  Kiedy wy pojmiecie że wybory to jedna wielka ustawka. Nie zależnie na jaka partię głosujecie, w garści trzyma je ta sama ręka. To że pis czy po czy inna partia pozornie się różnią i kłócą między sobą nie oznacza że nie są sterowani przez te same organizacje.

 7. 7
  --4
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 09.04

  @mardok - Ależ my to wiemy, nie na darmo nazywamy ich post-styropianowymi niszczycielami Polski; Jednak w sytuacji krytycznej, z jaką mamy dziś do czynienia w Elblągu i Polsce, ludzie odpowiedzialni i świadomi powinni wybierać możliwie najmniejsze zło, skoro na dobro nie ma żadnych szans, i stawiać na różnica korzystne dla ogółu a dzielące kandydatów, w naszym najlepiej pojętym interesie. Na przykład takim, żeby nas na wojnę nie wysłali, albo - jak tu - rozliczyli poprzednią, złodziejską ekipę, czego Wcisło-świętoszkowate a hiPOkryckie libki od M. Missana bynajmniej w żaden sposób nawet nie postulują. O gwarancjach nie mówiąc. Tylko tyle i aż tyle; #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 8. 8
  +6
  ~ zomo w akcji
  Wtorek, 09.04

  Już można zacząć się zastanawiać jaka była RM mijającej kadencji. Był tam uległy Wróblewskiemu Czyżyk i będzie ponownie z całą swoją pracowitą grupką. Był facet na czele kwwww i wydawało się że z pełnionej przed emeryturą funkcji będzie miał coś do powiedzenia , ale on tylko przytakiwał , z narcyzmem czytał regułki "zgadzam się", dbał o rodaków z Tarnopola i rzezimieszków mordujących Polaków w czasie ludobójstwa na Wołyniu. ten facet z kompletnym odlotem zorganizował swój komitet, zebrał (no kogo zebrał by być grzecznym?) dziwnych ludzi, wykazał kompletny brak rozeznania w mieście w czasie pracy i w kadencji 6 lat RM, i cudownie przerżnął ze wszystkimi kandydatami. Prawa, usłużna, ręka Wróblewskiego. Na szczęście obaj przerypali. Tacy Ptysie nami 10 lub 6 lat rządzili.

 9. 9
  --6
  ~ do wiolka
  Wtorek, 09.04

  czyli do Pasłęka!

 10. 10
  +2
  ~ FanZdzicha
  Wtorek, 09.04

  Czemu w tle nie ma Zdzicha vel Zdziecha? Czyzby byl na treningu sambo? Nie twoja sprawa Bambo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2959690093994