Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Stefan Rembelski: Gospodarka spółek miejskich wymaga interwencji

21.03.2024, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stefan Rembelski: Gospodarka spółek miejskich wymaga interwencji
Fot. AK

Kandydat na urząd Prezydenta Elbląga Stefan Rembelski spotkał się wczoraj (20.03.) z elblążanami. Podczas spotkania otwartego na osiedlu Nad Jarem poruszono m.in. temat potrzebnych zmian w komunikacji miejskiej czy ciepłownictwie. - Gospodarka spółek miejskich wymaga interwencji. Komunikacja miejska, EPEC, EPWiK to wszystko są spółki miejskie – mówił Stefan Rembelski.

 Podczas spotkania Stefan Rembelski opowiedział o tym, jak przez ostatnią dekadę podchodzono do ciepła w naszym mieście. - 10 lat temu odrzucono wszelkie pomysły na budowę własnego źródła ciepła i skończyło to się podpisaniem długoterminowej umowy z Energą Kogeneracją na dostawę ciepła. Umowa została niekorzystanie zawarta dla EPEC-u, czyli dla mieszkańców – podkreślił.
 

 

 

W 2022 r. nastąpiła najwyższa podwyżka cen ciepła i ciepłej wody, czyli tego, co dostarcza nam EPEC, który pozyskuje to z Energi Kogeneracji. Było to motywowane tym, że wzrosły bardzo wysoko ceny surowców. W 2024 r. cena węgla spadła w stosunku do 2022 r. niemalże o połowę. W warunkach rynkowych Energa Kogeneracja powinna zaproponować cenę skorygowaną, niższą

 

 

– zaznaczył Stefan Rembelski.

 

 


Energa Kogeneracja tego nie zrobiła. - Jeżeli elblążanie powierzą nam sprawowanie władzy to wystąpimy do Energi Kogeneracji o renegocjację tej umowy – mówił Stefan Rembelski. - Umowa jest niekorzystna dla jednej ze stron.

 

 

 

Jeżeli Energa Kogeneracja się na to nie zgodzi to jest otwarta droga sądowa. Wtedy wystąpimy na drogę sądową o unieważnienie tej umowy. Była akceptacja elblążan do tego typu myślenia

 

 

– dodał Stefan Rembelski.

 

 


Kolejnym tematem była sytuacja w innych spółkach miejskich. - Mówiliśmy o spółkach, które generują straty, czyli m. in. o EPGK czy EPWiK – mówił Stefan Rembelski. - Należy wzmocnić nadzór nad spółkami i pokoleniowo odmłodzić kadrowo spółki, czyli dać szansę ludziom zatrudnionym w spółkach na awanse.
 

 


Dużo emocji wywołał także temat komunikacji miejskiej. - Należy ją oprzeć o linie tramwajowe, które na pewnych fragmentach należy przedłużyć, rozbudować – mówił Stefan Rembelski. - Mam tu na myśli np. Mazurską, Odrodzenia.
 

 

 

Była też duża zgoda elblążan na to, aby odejść od powielania linii tramwajowych z autobusowymi na głównych ciągach komunikacyjnych, bo nie ma takiej potrzeby. W drodze analizy należałoby wytypować trasy dowożące ludzi do pracy. Tam, gdzie są największe przepływy. Pozostałe obszary miasta należy obsłużyć mniejszym taborem, czyli busami

 

 

– wyjaśniał Stefan Rembelski.

 Kandydat KWW Mega Elbląg przyznaje, że spotkania z elblążanami są dla niego bardzo cenne. - Ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, mówią o swoich oczekiwaniach. To bardzo ważne – stwierdził Stefan Rembelski.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. AK


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Kez
  Czwartek, 21.03

  Wstyd Panie Lecyk !!!! Myślałem ,że ma charakter !!!!!

 2. 2
  +18
  ~ Nowy samorząd
  Czwartek, 21.03

  To jedyny kandydat który nie tylko rozumie realną gospodarkę, zatrudnia ludzi płaci rzeczywiste podatki i rob to za własne pieniądze na własne ryzyko rozumie co to znaczy odpowiedzialność za finanse firmy. reszta by sobie nie poradziła z prowadzeniem sklepu osiedlowego. Na en trudny czas to najlepszy kandydat na prezydenta , na odpowiedzialnego gospodaża.

 3. 3
  +19
  ~ Joanna
  Czwartek, 21.03

  Odpowiedzialność za słowo buduje wiarygodność i w taka postawa jest swoistą odwagą pana Rembelskiego że nie ulega łatwej pokusie by składać obietnice za które później zapłacą mieszkańcy. Bo pewnie by się wszystkim spodobało gdyby obiecał że woda będzie dla mieszkańców za darmo ? Wtedy by wszyscy krzyczeli że rozdawnictwo a Śliwka by się wściekł że ktoś mu robi konkurencję bo tylko pis ma wszystko na plus?

 4. 4
  +21
  ~ kola
  Czwartek, 21.03

  Tona węgla teraz to 1300 maksymalnie a wtedy gdy podnosili ceny tona węgla kosztowała 2500 zł więc cena ciepła powinna spaść o co najmniej 1/3. Tym bardziej że zysk Energi za 2022 to 1, 5 mld złotych

 5. 5
  +23
  ~ Renia
  Czwartek, 21.03

  To jedyny kandydat, który spotyka się z ludźmi i ma odwagę z nimi rozmawiać . Nie boi się kontaktów - słucha swoich rozmówców i z tego zawsze coś dobrego wynika. A przecież o to chodzi w kampanii wyborczej.

 6. 6
  +19
  ~ Tylko tyle
  Czwartek, 21.03

  Wszystko mi jedno byle klika stąd zniknęła na zawsze

 7. 7
  +15
  ~ Sokrates
  Czwartek, 21.03

  Nie obiecuje gruszek na wierzbie tak jak inni kandydaci, tylko mówi co trzeba zrobić żeby było coraz lepiej, bo wszystkiego na pstryknięcie palcem nie da się naprawić trzeba czasu dobrej Organizacji i wspólnej pracy.

 8. 8
  +2
  ~ To juz przegięcie
  Czwartek, 21.03

  Jyz od tej POwskiej agitacji, od tych fot, tych relacji i tych przePOconych skarpet mdli czlowieka ! Są jakieś granice opamietania i

 9. 9
  --1
  ~ Wsia
  Piątek, 22.03

  masakra, same dziadki no i ZLecyk, fachowiec od wszystkiego, normalnie geniusz, co mnie obchodzą spółki ?, chcę mieć lepszą komunikację !!

 10. 10
  --5
  ~ Eda
  Piątek, 22.03

  poszedłby na emeryturę i nie zawracał głowy, ciągle startuje żeby ten 1% zebrać tylko poco ?, liczy się tylko owoc i MMissan, szkoda tylko głosu w 1 turze na te bzdury, mam wrażenie, że on taka złotuwa jak ptak, żadnych wartości dodanych tylko by oszczędzał

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1349799633026