Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żołnierze zaopatrują szpitale w tlen

26.11.2020, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żołnierze zaopatrują szpitale w tlen
Fot. Krzysztof Mystkowski/DWOT

Wsparcie Wojsk Obrony Terytorialnej i jego obecność w przestrzeni społecznej, staje się oczywistym i naturalnym zjawiskiem. Aktualnie blisko 200 żołnierzy 4.W-MBOT każdego dnia wspiera sektor medyczny i na tym właśnie obszarze z uwagi na panującą sytuacje epidemiologiczną, skupia się główny wysiłek. Zaangażowanie wojska wzrasta i poszerza się wprost proporcjonalnie do potrzeb.Zdobyte kompetencje żołnierzy 4.Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej z przewozu materiałów niebezpiecznych umożliwiło zaangażowanie żołnierzy w transport butli z tlenem na terenie całego województwa. Zrealizowanie zadania związanego z transportem butli to całodzienna wyprawa. Kierowca oddelegowany do ich przewozu musi posiadać uprawnienia. Droga jaką przebywa butla z tlenem zaczyna się we wczesnych godzinach rannych. Żołnierz po sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu, kieruje się do szpitala, we współpracy z którym brygada realizuje zadanie. Pierwszym etapem jest odbiór pustych butli po tlenie. Po załadowaniu pojazdu i przejazdu w miejsce docelowe, przystępujemy do napełnienia tlenem butli.

Usługa realizowana jest przez firmę farmaceutyczną, która na mocy podpisanych ze szpitalem umów napełnia butle 100% tlenem. Sprawdzana jest również szczelność zaworów oraz warunki przewozu pojemników z tlenem. Finalnie napełnione butle przewożone są do podmiotów medycznych zgłaszających potrzebę wsparcia w powyższym temacie.

 „Kierowanie tak obciążonym pojazdem jest trudnym zadaniem. Technicznie sama obsługa pojazdu nie różni się od kierowania ciężarówką. Różnica polega na przewożonym materiale i ładowności. Przeniesienie takich butli również jest dużym wyzwaniem. Jedna taka butla waży 100 kilogramów wiec wysiłek jest niemały”

 

- żołnierz-kierowca kompanii logistycznej.Działalność związaną z dystrybucją butli z tlenem rozpoczęliśmy z początkiem miesiąca listopad, jest to nowe zadanie przyjęte przez żołnierzy WOT. Do tej pory zostało dostarczonych ponad 600 pełnych butli do Szpitali w Braniewie, Elblągu, Morągu, Bartoszycach, Mrągowie, Nidzicy, Biskupcu. Odebranych pustych butli zostało ponad 200. Co w przybliżeniu daje nam 800 przetransportowanych przez żołnierzy 4.Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej butli z tlenem w ciągu jednego miesiąca.

 

Paulina Kucińska

 

|

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Krzysztof Mystkowski/DWOT


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Adam
  Czwartek, 26.11

  To moze po medalu?

 2. 2
  +2
  ~ Tola z Elbląga
  Czwartek, 26.11

  Jacy żołnierze -to tzw WOT Antoniego Smoleńskiego, nie obrażajcie prawdziwej armii

 3. 3
  +1
  ~ jak za faraona
  Czwartek, 26.11

  szkoda tych żołnierzy wykorzystują ich jak niewolników.Do czarnej roboty.Wstyd dowództwo.

 4. 4
  +1
  ~ ~Eling
  Czwartek, 26.11

  Toć to "szpital wojskowy" nawet przy wejściu żołnierze mierzą temperaturę a co maja robić w koszarach na psie grać ?

 5. 5
  +1
  ~ ZenonK
  Piątek, 27.11

  A mają uprawnienia do eksploatacji zbiorników transportowych?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2230010032654