Wtorek, 2.03.2021, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Kiedy otwarte zostaną bary i restauracje? Jest możliwy termin

05.05.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kiedy otwarte zostaną bary i restauracje? Jest możliwy termin

Rząd chce zezwolić na otwarcie restauracji, kawiarnii i barów od 18 maja. Klientów będą mogły przyjmować tylko te punkty, które mają ogródki - poinformowało radio RMF FM. To nieoficjalne dane. 

Restauracje, kawiarnie i bary zamknięte zostały w połowie marca, gdy w życie weszły kolejne restrykcje dotyczące przeciwdziałania dalszym zakażeniom koronawirusem w naszym kraju. W tej chwili tra luzowanie obostrzeń. Pierwszy etap został wprowadzony 20 kwietnia i dotyczył m.in. otwarcia lasów i parków. Wczoraj, 4 maja, w ramach drugiego etapu rząd pozwolił na m.in. otwarcie galerii handlowych, hoteli i wznowienie rehabilitacji. W trzecim etapie odmrożona ma zostać gastronomia, zapowiedział jakiś czas temu premier Mateusz Morawiecki. Jednak konkretnej daty, kiedy to się stanie, rząd nie podał. Do informacji na ten temat dotarł dziennikarz RMF24. 

Jak podała stacja bary i restauracje będą mogły wznowić działalność od 18 maja, jednak z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że klientów będą mogły przyjmować tylko w ogródkach. Punkty, które ich nie mają, pozostaną zamknięte.

Co ważne, stoliki w ogródkach będą musiały być oddalone od siebie o dwa metry. Ten wymóg ma być rygorystycznie przestrzegany. Działalność będą mogły też wznowić te bary i restauracje, które mają obsługę kelnerską. Klient nie będzie mógł sam podejść do baru, by złożyć zamówienie, ani do okienka, gdzie np. wydawane są posiłki. To oznacza, że bary samoobsługowe nie będą mogły działać. Klient restauracji będzie mógł siedzieć wyłącznie przy stoliku, ewentualnie pójść do łazienki. Co ważne - nie będzie musiał mieć maseczki i rękawiczek. Nie będzie też konieczności badania temperatury

- podaje RMF24.

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ kiki
  Wtorek, 05.05

  To w Elblągu ogródki będą miały od 1 do 3 stolików

 2. 2
  0
  ~ kwa
  Środa, 06.05

  każdy kelner zostanie bohaterem. Tu, teraz, natychmiast. Ryzyko większe jak na SOR. Ludzie bez badan, rękawiczek, maseczek

 3. 3
  0
  ~ Zizi
  Środa, 06.05

  Niech rząd nie robi chaosu tylko da społeczeństwu normalnie funkcjonować i żyć A nie biedę klepać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3531098365784