Sobota, 30.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Małgorzata Sowicka i Edward Pietrulewicz nie uzyskali mandatów. Jak oceniają swoje wyniki?

15.10.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Małgorzata Sowicka i Edward Pietrulewicz nie uzyskali mandatów. Jak oceniają swoje wyniki?
Na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu z okręgu elbląskiego startował m.in. Edward Pietrulewicz i Małgorzata Sowicka. Jak Wiceprezydent Elbląga i Dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu oceniają swoje wyniki?
 
Czwarte miejsce na liście PSL-u zajął Wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i poparli moją kandydaturę w wyborach do Sejmu RP. Uzyskałem wynik 1279 głosów. Choć nie dostałem się do Sejmu, to dziękuję, za każdy oddany na mnie głos i zapewniam, że nie został on zmarnowany – zapewniał.
 
 
Dziękuję za każde wsparcie i życzliwość w trakcie tej kampanii. Uczestniczyłem w wielu spotkaniach i odbyłem mnóstwo interesujących rozmów zarówno ze zwolennikami jak i przeciwnikami partii, którą reprezentowałem. Wszystkie one były dla mnie bardzo wartościowe, ze wszystkich wyciągam wnioski Dziękuję również wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i zagłosowali na innych kandydatów. Szczerze gratuluję przyszłym posłom zwycięstwa!
 
– zaznaczył Edward Pietrulewicz.
 
Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu startowała z szóstego miejsca. - Uważam, że wynik PSL-u jest bardzo dobry. Po wielu latach przerwy z okręgu nr 34 udało się wprowadzić do Sejmu posła z PSL-u. To jest sukces – stwierdziła.
 
 
W momencie, kiedy człowiek startuje liczy na to i pracuje na to, aby ten wynik był jak najwyższy. Biorąc pod uwagę ok. 10 proc. poparcie dla PSL-u, to mój wynik 1080 głosów, gdzie startowałam z szóstego miejsca, uważam za dobry wynik
 
– przyznała Małgorzata Sowicka.
 
Podczas rozmowie dla info.elblag.pl Małgorzata Sowicka przyznała, że lista PSL-u w okręgu elbląskim była bardzo wyrównana. - Między kandydatami była współpraca i po raz kolejny potwierdza się, że efekty daje praca zespołowa – zaznaczyła. - Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, który mi zaufali i odnajdując mnie na liście PSL-u oddali na mnie głos.
 
 
Nie dostałam się do Sejmu, ale zawsze będę pracować dla Elbląga niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdę
 
– zaznaczyła Małgorzata Sowicka.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ I dobrze
  Wtorek, 15.10

  Nie podoba sie obecna praca to zmienić na inną do marketu ofert nie brakuje. Zachciało się ptasiego mleczka w sklepie jest.

 2. 2
  --2
  ~ Zdziwieni
  Wtorek, 15.10

  Pt,wciąż wyborcy z Elbląga głosowali na tych z olsztyna i innych dziur a Elblązan mieli w 4 literaci.

 3. 3
  +15
  ~ trzeba "umić" i być
  Wtorek, 15.10

  Niestety , pokory was ten wybitny wynik nie nauczył. Tak wybitne jednostki powinny dać przykład - podjęły się zadania i pokazały uczniom jak nie należy. Czerepak już 13 piał, że w Warszawie wszystko zaklepał i jest dumny. Zabrakło kumpli, a elektorat spoza podwórka nie dał się nabrać na pustosłowia i marionetkowe zabawy. Wróćcie do zdjęcia pod tablicą na moście na rozdrożu. Jeżeli wy jesteście (oboje) wybitnie zadowoleni z wyniku, to ile wam się należy od kozła skoro uczniowi za wybitne osiągnięcia dajecie 100 zł na semestr.Odrobina przyzwoitości, wstydu i milczenie. "Nic się nie stało, to tylko nieszczęśliwy wypadek". Karma.

 4. 4
  +3
  ~ Basia
  Wtorek, 15.10

  Trzeba przyznać, że zarówno pan prezydent, jak i pani dyrektor mają swojego wielbiciela, przegląda prasę, szczegółowo ogląda zdjęcia z nimi, komentuje wszędzie, gdzie pojawią się. I nie wiem czy to jest śmieszne, czy już nie? Niestety coraz więcej jest chorych z nienawiści, zazdrości. A może to sens życia tego człowieka? Ja gratuluję wyniku, i zgadzam się ze "Zdziwieni". Olsztyniacy wybierają swoich, a my potrafimy tylko narzekać, opluwać, i być zdziwieni że nas wszyscy pomijają. Zacznijmy od szacunku!

 5. 5
  +7
  ~ hanka z dzbanka
  Wtorek, 15.10

  za to wybrali ponownie do nic nierobienia Krasulskiego co nic nie robi 12 lat, Wcisłe Protasa i Gelert, to jest dopiero wstyd!

 6. 6
  +8
  ~ ed
  Wtorek, 15.10

  Brabkuje opiniibRoberta Kilińskiego. Czyżby to z braku czasu i przygotowań do kolejnej kampanii wyborczej tym razem na Prezydenta RP?

 7. 7
  +10
  ~ Smiechu warte
  Wtorek, 15.10

  Jest to zenujace i wynik słaby jak na tak piastowane stanowiska ! psl nic juz nie znaczy i czy warto się tak farbowac?

 8. 8
  +12
  ~ Cicha muzyka
  Wtorek, 15.10

  Trudno to skomentować, ten wynik, to wstyd i swoiste wotum nieufności, jakie miasto tacy kandydaci, nie bez kozery wilkowyjami zaciaga.

 9. 9
  +4
  ~ xgh
  Wtorek, 15.10

  Wynik świadczy o mieszkańcach, nie o kandydatach. Bo jak nazwać wynik 19000 dla kandydata, który ani razu nie odezwał się, albo ponad 24 tys. dla kandydata z obcego miasta????? A kto ich wybrał? Po raz pierwszy od wielu lat jest mandat w okręgu, a to znaczy że wyniki listy był bardzo dobry. Ponad 10% poparcie w okręgu o czymś świadczy. PSL to najbardziej wyważona partia, zobaczymy jak skończą się +, trzeba będzie płacić za chleb 7-8 zł, i nie będzie już komu zabierać, bo my pracujący też przestaniemy pracować!

 10. 10
  +9
  ~ cezar miał żonę
  Wtorek, 15.10

  ~Basiu - "Mówił Ojciec do swej Basi..." . Poczytaj opinie na temat kandydatów i ich wyniku> Nie unoś się , bo będziesz jak Zeppelin w New York. Gdyby cieszyli się takim autorytetem i fachowością jak im na laurce piszesz, to sam UM, RM, nauczyciele, dorośli uczniowie, wdzięczni rodzice uczniów, obsługa i administracja szkół i rodziny wszystkich, to masz po 40 000 głosów na jedną głowę, a nie 1200 głosów rodziny i kumpli. Analizuj Basiu a nie szukaj tego kto to zauważył. Jeśli tobie podoba się spektakl który ta para z ich szefem gra od roku, to twoja sprawa, ale nikt swoich spraw nie powinien załatwiać w pracy i kosztem pracy. O innych zawstydzeniach nie wspomnę - wiedza o rolnictwie, wsi, mentalności ludzi poza "kanionem nietykalnych, stosunek do ludzi, etc., etc..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.