Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Duża dawka kultury

30.08.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Duża dawka kultury

Trzydniowy festiwal VIII Eląskie Noce Teatru i Poezji zakończył się koncertem przygotowanym z okazji 50-tych urodzin wybitnego artysty Jana Wołka. W projekcie „J.W. sztuk-mistrz spod Lublina” wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej i estrady.

Podczas tegorocznych Nocy obejrzeliśmy występy świetnie zapowiadających się kabaretów, laureatów festiwali piosenki oraz koncert gwiazd. Noc kabaretowa okazała się strzałem w dziesiątkę. Łowcy. B rozśmieszyli publiczność do łez. Drugiego dnia odbył się Festiwal Piosenki Wartościowej, w którym wystąpili laureaci ogólnopolskich przeglądów i konkursów.

Sobotni koncert z udziałem gwiazd zamknął imprezę. Wystąpili w nim: Stanisława Celińska, Hanna Banaszak, Katarzyna Groniec, Magdalena Kumorek, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Konrad Imiela, Jacek Bończyk oraz Mariusz Kiljan. Po raz pierwszy VIII Elbląskie Noce Teatru i Poezji doczekały się własnego projektu. Koncert „J.W. Sztuk-mistrz spod Lublina” zorganizowany z okazji urodzin Jana Wołka został stworzony specjalnie na jego potrzeby. Organizatorzy z dumą poinformowali, że elblążanie jako pierwsi  wspólnie z Janem Wołkiem obchodzili jego 50-te urodziny. Koncert z tej okazji odbędzie się także w Krakowie, ale kilka miesięcy później. Piosenki w wykonaniu wybitnych gwiazd polskiej estrady wspaniale uczciły jubileusz Wołka. Impreza odbyła się bez zbytniej pompy, bez gromkiego „Sto lat”, jakie zwykle ma miejsce na jubileuszach gwiazd, prezentowanych w telewizji, ale za to z ogromnym poczuciem humoru i w wielkim stylu. Znani śpiewający aktorzy zaprezentowali utwory autorstwa Wołka, a Andrzej Poniedzielski, prowadzący sobotnią noc z właściwym sobie poczuciem humoru opowiadał anegdoty z jego życia. Jubilat otrzymał brawa, a także tradycyjny tort urodzinowy. Ze wzruszeniem w głosie podziękował wszystkim twórcom i artystom za tak wspaniały prezent. Przyznał się, że po raz pierwszy odwiedził nasze miasto, obiecał jednak, że teraz już nikt nie będzie musiał prosić go, aby przyjechał do Elbląga, gdyż będzie tu wracał z ogromną przyjemnością. Złożył także obietnicę swoim fanom, że postara się, by jego dalsza twórczość była jak elbląska starówka „niby-stara, a jednak nowa”.

Po raz kolejny organizatorzy festiwalu udowodnili, że impreza, którą organizują nie jest zwykłym przeglądem twórczości, ale wielkim wydarzeniem kulturalnym, które skupia w sobie wiele festiwali, pokazuje to, co zdarzyło sie najlepszego w kulturze w minionym roku. Dodatkowo w tym roku, pokazali także, że stać ich także na własny projekt. Projekt, który w niczym nie ustępuje jubileuszom organizowanym choćby w krakowskim Teatrze Stu.

Na zdjęciu: Magdalena Kumorek i Wiktor Zborowski.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / J.W. sztuk-mistrz spod Lublina ( zdjęć 29 )
Dodano: 2004-08-30 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ zdegustowana
  Poniedziałek, 30.08

  Impreza była bardzo ciekawa. Szkoda tylko, że organizatorzy nie potrafili zapewnić komfortu wykonawcom i widzom. Przecież to żenujące, że występujący musieli konkurować z dyskoteką zza płotu(czy naprawdę nie można załatwić tej sprawy z urzędu? na trzy dni zabrać koncesję?). Ogródek piwny też tworzył "wspaniałe" tło. W piątek były takie momenty, że piwosze byli głośniejszi niż scena. Musiałam swojemu synowi tłumaczyć, że to normalne... w Elblągu.

 2. 2
  0
  ~ Piwosz
  Wtorek, 31.08

  nie zabieraj syna na takie imprezy ... ma na to jeszcze czas ...

 3. 3
  0
  ~ widz
  Piątek, 03.09

  zanim wyjdziesz z dzieckiem z domu, sprawdz, co leci w telewizji...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90675497055054