Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Piosenka wartościowa

28.08.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Piosenka wartościowa

Wczoraj na Festiwalu Piosenki Wartościowej zaprezentowali się laureaci konkursów i przeglądów. Najlepsi z najlepszych zaśpiewali liryczne i poetyckie utwory. Koncert poprowadzili Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski.

Noc z piosenką wartościową rozpoczął Koncert „13 Poetów” – projekt Festiwalu Krakowskiego. Zamysłem autorów tego przedsięwzięcia było zaprezentowanie twórczości najpopularniejszych poetów piosenki, którzy debiutowali na krakowskim festiwalu. Młodzi wykonawcy przypomnieli twórczość dojrzałego, młodego i najmłodszego pokolenia polskich bardów. Usłyszeliśmy utwory m.in.: Grechuty, Grześkowiaka, Sikorowskiego, Wołka. Pomysłodawcą koncertu, a także scenarzystą, reżyserem i prowadzącym jest Jan Poprawa. W drugiej części koncertu zaprezentowali się laureaci festiwali. Wystąpili m.in. Iwona Loranz, Joanna Liszowska, Marek Andrzejewski, Wojciech Brzeziński.

Wszyscy wykonawcy zostali ciepło i serdecznie przyjęci przez elbląską publiczność, która burzą oklasków nagradzała każdy występ, a przede wszystkim parę prowadzących: Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego. Konferansjerski duet podbił serca elblążan niepowtarzalnym poczuciem humoru.

Dzisiejszy koncert  zatytułowany „J. W. sztuk-mistrz spod Lublina” zakończy VIII Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Jest to projekt przygotowany z okazji 50-tych urodzin Jana Wołka, który został zrealizowany specjalnie na potrzeby elbląskiego festiwalu. Na Podzamczu pojawi się dziś plejada gwiazd, które wykonają najpiękniejsze piosenki Wołka. Podziwiać będziemy mogli wzruszające, przesycone nostalgią i pragnieniem szczęścia utwory w wykonaniu: Stanisławy Celińskiej, Hanny Banaszak, Katarzyny Groniec, Magdaleny Kumorek, Edyty Jungowskiej, Justyny Szafran, Wiktora Zborowskiego, Mariana Opani, Konrada Imieli i Mariusza Kijana.

Na zdjęciu: grupa B.A.Ch czyli Bardzo Atrakcyjny Chór.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0718350410461