Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Noc kabaretowa za nami

27.08.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Noc kabaretowa za nami

VIII Elbląskie Noce Teatru i Poezji rozpoczęte! Noc kabaretową należy uznać za wyjątkowo udaną. Największe oklaski otrzymał kabaret Łowcy. B. Festiwal poprowadził Artur Andrus.

Festiwal zainaugurował występ Formacji Chłopięcej Legitymacje. Konrad Imiela, Cezary Studniak i Sambor Dudziński przedstawili show z pogranicza koncertu, kabaretu i teatru. Aktorzy  sparodiowali gatunki muzyczne, tym samym tworząc nowe niekonwencjonalne brzmienia. Wyśmiali piosenki country, muzyków disco polo, a także rockmanów, odarli z powagi pieśni zaangażowane polityczne. Jednocześnie artyści zaprezentowali swoje fantastyczne możliwości muzyczne, wokalne,  a także talent aktorski. Numer popisowy – taneczne show w wykonaniu misiów, zaprezentowany na bis, wywołał burzę oklasków.

Po wspaniałym występie inaugurującym imprezę na scenę wkroczył wiceprezydent Elbląga Marek Gliszczyński, który podziękował organizatorom oraz sponsorom za wspaniałą imprezę oraz życzył wszystkim udanej zabawy.

Kolejny występ kabaretu Limo podtrzymał atmosferę wspaniałej zabawy. Ewa Błachino, Marcin Kulwikowski i Abelard Giza bawili elblążan opowieściami z „zakonu mnichów”. Na deser na Podzamczu pojawił się kabaret Łowcy. B, laureaci wielu przeglądów kabaretowych i festiwali w kraju. Ich kabaret to śmiech nie z sytuacji politycznej czy ekonomicznej, ale czysty absurd. Program „Hiperbolizuj z nami” rozśmieszył publiczność do łez.

Na koniec wieczoru na scenie pojawiła sie Piwnica przy Krypcie ze Szczecina. Aktorzy zaprezentowali spektakl teatralny „Tlen”. Sztukę rosyjskiego dramaturga Wyrypajewa przedstawili w podzielonych na części pieśniach. Sztuka-protest przeciwko ordynarności, martwocie i stęchliźnie nie przypadła jednak do gustu elblążanom. Zniechęcona zbytnim moralizatorstwem sztuki lub po prostu zmęczona i śpiąca zdecydowana większość publiczności, opuściła Podzamcze przed końcem imprezy.

Mimo nie do końca udanego ostatniego występu,  pierwszy dzień festiwalu należy uznać za udany. Przedstawienia kabaretowe okazały się ekscentryczne, zabawne i utrzymane na bardzo wysokim poziomie.


Dziś kolejna noc festiwalu, która należeć będzie do laureatów ogólnopolskich przeglądów i konkursów piosenek. Zobaczymy m.in. Monikę Dryl, Mariusza Orzechowskiego i Kwartet Wokalny B.A.CH. W Koncercie 13 poetów wystąpią m.in.: Iwona Lorenz, Joanna Liszowska i Janusz Radek.

Na zdjęciu: Łowcy. B

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Noc Kabaretowa ( zdjęć 18 )
Dodano: 2004-08-27 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ wujek samo zło
  Piątek, 27.08

  dolina, w tym roku nie znalazłem czasu aby sie tam wybrac ;)

 2. 2
  0
  ~ +
  Sobota, 28.08

  Organizatorzy oraz Prezydent powinni także przeprosić publiczność i artystów za totalną niemoc i brak skutecznego działania w sprawie pobliskiej dyskoteki której odgłosy "rewelacyjnie" wpisują się w atmosferę tej imprezy. Dodać do tego należy również urządzoną na miejscu karczmę, tuż za miejscami dla publicznośi, skąd odgłosy, czasem dość luźnych biesiad, suktecznie potrafią wytrącić z klimatu o jaki zapewne chodzi w tym wszystkim. Uwagi te dotyczą drugiego dnia imprezy. Trochę sobie nie wyobrażam aby dziś, kiedy mają wystąpić gwiazdy na koncercie urodzinowym Jan Wołka, ta sytuacja się powtórzyła. Podzamcze które było atutem tej imprezy powoli staje się jej przekleństwem....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0759398937225