Sobota, 3.06.2023, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Junior – program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych

19.06.2015, 14:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Junior – program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych

Oferta dla osób niepełnosprawnych do 30 roku życia

W dniu 15.06.2015 r. została podpisana umowa, pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Gminą Miastem Elbląg na Prawach Powiatu, na realizację przez powiat programu „JUNIOR - program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych”, finansowanego ze środków PFRON i Funduszu Pracy.


Celem programu jest umożliwienie wejścia w życie zawodowe osobom niepełnosprawnym do 30 roku życia. „JUNIOR” realizowany jest przez Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu. Działania kierowane są do jedenastu osób bezrobotnych niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o lekkim i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Uczestnicy programu już w czerwcu rozpoczną odbywanie sześciomiesięcznego stażu. Z tego tytułu uzyskają stypendium, a ponadto będą mieli również prawo do świadczenia na rehabilitację zawodową. Po zakończonym stażu uzyskają zatrudnienie.

Każdy stażysta może również liczyć na wsparcie doradcy zawodowego zatrudnionego w urzędzie pracy. Doradca zawodowy będzie pomagał stażyście w adaptacji w nowym dla niego środowisku, w pełnym zrozumieniu wymagań pracodawcy, w uzyskaniu akceptacji współpracowników oraz radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych oraz będzie aktywnie współpracował z pracodawcą w realizacji stażu.

Program gwarantuje także premię finansową dla pracodawcy za umożliwienie odbycia stażu uczestnikom programu JUNIOR.
Liczymy, że efektem programu będzie aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i umocnienie ich pozycji na rynku pracy oraz tworzenie nowych miejsc pracy, w tym dla osób niepełnosprawnych.
 


Katarzyna Piasecka
PUP Elbląg


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.21991991996765