Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

W CSE „Światowid” będzie można spotkać się z aktorem Cezarym Żakiem

18.06.2015, 09:16:02 Rozmiar tekstu: A A A
W CSE „Światowid” będzie można spotkać się z aktorem Cezarym Żakiem
Ranczo. Fot. Archiwum TVP S.A.

Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych będzie okazją nie tylko do spotkania, ale także do porozmawiania z gwiazdami. Już 21 czerwca, o godz. 11.00 w sali kameralnej Kina „Światowid” będzie można spotkać się z aktorem Cezarym Żakiem.

„Ranczo” to kultowy serial komediowy, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Serial opowiada o perypetiach mieszkańców małej podlaskiej wsi Wilkowyje. Nic więc dziwnego, że podczas Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych spotkać się będzie można z Cezarym Żakiem, który w „Ranczu” gra podwójną rolę.

Spotkanie z Cezarym Żakiem poprowadzi Maria Malatyńska.
- Pozostało jeszcze kilka sztuk bezpłatnych wejściówek, które można odbierać w kasie CSE "Światowid" - mówią organizatorzy. - Dołożymy jednak wszelkich starań, aby chętnym umożliwić spotkanie z gwiazdą.

Cezary Żak jest aktorem charakterystycznym, aktorem o dwóch twarzach, aktorem trudnym do zaszufladkowania. Serial "Ranczo" był prawdziwym punktem zwrotnym w jego karierze. Bracia Kowal to pozornie zupełnie różne charaktery: egoistyczny Wójt kochający głównie władzę i Ksiądz - urzędnik kościelny z silnym boskim wsparciem, sterujący umysłami wiernych. W rzeczywistości więcej ich łączy niż dzieli: egocentryzm, upór, zawziętość, skłonność do intryg... Czy przymierze, które zawierają na koniec czwartej serii oznacza, że od teraz grają w jednej drużynie?

(źródło: ranczo.tvp.pl)

Prowadząca spotkanie Maria Malatyńska jest krytykiem filmowym i publicystką. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński, od 40 lat pracuje w mediach, publikując recenzje, eseje, wywiady, sprawozdania festiwalowe i inne, na łamach ogólnopolskich i regionalnych, a także w radiu i w programach telewizyjnych. Równocześnie przez ostatnich 25 lat była wykładowcą wiedzy o filmie i filmowym aktorstwie w krakowskiej Szkole Teatralnej. Stamtąd, przez ten czas wyszło już sporo serialowych aktorów.

Spotkanie z Cezarym Żakiem odbędzie się w sobotę, 20 czerwca, o godz. 11 w sali kameralnej Kina „Światowid”.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie

Organizatorami Festiwalu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Współorganizatorami: Telewizja Polska SA. oraz Narodowe Centrum Kultury

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Organizatorów wspiera Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski

Sponsor Główny Festiwalu: Grupa LOTOS
Sponsor: Centrum Handlowe OGRODY

Współpraca medialna:  Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl
Sylwia Warzechowska
rzecznik CSE Światowid

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2702839374542