Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

XIX Elbląskie Noce Teatru i Poezji

05.07.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Elbląskie Noce Teatru i Poezji, zwane również Festiwalem Piosenki Wartościowej, to impreza o randze ogólnopolskiej w formie prezentacji. W tym roku pod koniec sierpnia odbędzie się już XIX edycja tego przedsięwzięcia. Przez lata CKiWM „Światowid” udało się stworzyć imprezę, która skupia w swojej formie najważniejsze, najciekawsze zjawiska, programy i wydarzenia, jakie powstały w całym kraju w danym sezonie. To również okazja to konfrontacji osiągnięć w dziedzinie piosenki artystycznej i teatru, prezentacja i promocja młodych, polskich twórców oraz laureatów najważniejszych ogólnopolskich i wybranych międzynarodowych festiwali, konkursów i przeglądów.

 

O FESTIWALU

Elbląskie Noce Teatru i Poezji - Festiwal Piosenki Wartościowej nie jest zwykłym przeglądem twórczości czy konkursem, ale pomyślany został jako festiwal festiwali, dzięki czemu może poszczycić się najwyższym poziomem wykonawców i zagwarantować potężną dawkę artystycznych uniesień. Na elbląskim Podzamczu co roku gromadzimy najlepszych z najlepszych, Noce.. dają więc możliwość spotkania w jednym miejscu laureatów najważniejszych festiwali i przeglądów, jakie odbyły się w mijającym roku na terenie całego kraju. W jednym miejscu można zobaczyć i usłyszeć najzdolniejszych, najciekawszych i najlepszych twórców, zdobywców laurów w dziedzinie piosenki artystycznej oraz teatru. Nie trzeba być we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Olsztynie i Sopocie - wystarczy być w tych dniach w Elblągu!

 

Przez lata swojego istnienia impreza dopracowała się bogatych tradycji, zyskała uznanie w oczach krytyków i publiczności. Nazywana Festiwalem Festiwali, Festiwalem Gwiazd od ośmiu lat jest sceną konfrontacji osiągnięć w dziedzinie piosenki artystycznej. Promuje młode talenty, perełki na krajowej scenie, nie zawsze zauważane na komercyjnym rynku muzycznym. Z całą odpowiedzialnością, można powiedzieć, że Elbląskie Noce Teatru i Poezji - Festiwal Piosenki Wartościowej są pigułką tego, co dzieje się w polskiej kulturze, że stanowią niepowtarzalną okazję do konfrontacji z obliczem współczesnej piosenki artystycznej, są barometrem wszelkich zjawisk i tendencji w niej panujących.

Na Nocach... występowali m.in. Renata Przemyk, Martyna Jakubowicz, Ryszard Rynkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Barbara Dziekan, Michał Bajor, Ewa Błaszczyk, Jacek Wójcicki, Kinga Preis, Iwona Loranc, Maria Peszek, kanadyjski teatr "Korzenie".


Szczegółowy plan imprezy wkrótce...

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 05.07

  Pane pomyłuj! Znowu Elbląskie Noce Wielkiej Smuty i Piosenki Żałobnej!. Mieszkńcy Wapiennej, Zamkowej itd. - znowu na urlopy?

 2. 2
  0
  ~ ivan
  Środa, 06.07

  Już się nie mogę doczekać. Wspaniała impreza. Będę na pewno :-))

 3. 3
  0
  ~ anonim
  Środa, 06.07

  Zbierajcie kasę bo bileciki będą kosztować.ISO zakłada ,samochód TOYOTA dla każdego.

 4. 4
  0
  ~ justyna
  Środa, 06.07

  fajna impreza, wyjatkowa

 5. 5
  0
  ~ Guciek
  Środa, 06.07

  bravo dla tej placówki!!! Napewno przyjde

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0770971775055