Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Otwarcie wystawy „Światło-Człowiek-Design” za nami – zobacz jak było!

24.09.2009, 13:05:39 Rozmiar tekstu: A A A
Otwarcie wystawy  „Światło-Człowiek-Design” za nami – zobacz jak było!
Fot. Rafał Kadłubowski

Efektem ich pracy jest oświetlenie dla takich obiektów jak Hotel Hilton w Warszawie, Siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sofitel Grand Hotel w Sopocie, sieć Multikin w Polsce, a także Plac Dworcowy w Elblągu. Od wczoraj co nieco z ich możliwości można zobaczyć w Galerii El. Mowa o produktach elbląskiej firmy Lira, czyli o designerskich rozwiązaniach oświetleniowych.

Wczoraj, o godzinie 18. 30 nastąpiło otwarcie kolejnej nowatorskiej wystawy w Galerii El. Tym razem wystawa ma dać impuls do refleksji nad rolą i ewolucją światła w życiu człowieka. Światło, które kiedyś sprawowało wyłącznie funkcję praktyczną, urosło do rangi elementu dekoracyjnego, dziś pretenduje do miana dzieła sztuki. Czy słusznie? O tym można się przekonać podczas trwającej właśnie wystawy w Galerii El.

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że światło może zupełnie zmienić charakter miejsca. Właśnie pod wpływem światła dobrze znane nam wnętrze Galerii El nabrało zupełnie innego wymiaru. Innym przykładem, dobrze znanym elblążanom, może być Plac Dworcowy, który pod wpływem takiego a nie innego oświetlenia zyskał na atrakcyjności. Tym samym uświadamiamy sobie, że światło w naszym życiu ma coraz większe znaczenie.

Oprócz oświetlenia, naszą uwagę przykuwały designerskie wzory lamp. Jest to pierwsza wystawa tego typu w Galerii El. Niewykluczone, że będą kolejne. Zaskakują rozwiązania zaproponowane przez firmę Lira. Zachwycają proste, a zarazem oryginalne wzory, które nadają niepowtarzalny klimat.

Po otwarciu wystawy odbyło się spotkanie podczas, którego dyrektor Galerii El oraz przedstawiciele firmy Lira: prezes Łukasz Lasota oraz rzecznik prasowy Tomasz Gawrylczyk wyjaśniali ideę wystawy, a także istotę samego desingu. Ze strony zwiedzających nie zabrakło pytań także o specyfikę designu.

Elblążanie mają możliwość obejrzenia około 200 lamp, wiele z nich zostało zaprojektowanych przez światowej klasy projektantów takich jak Karim Rashid, Ross Lovegrove, Giancarlo Fassina, Michele de Lucchi, Eric Sole.

Sponsorem wystawy jest elbląska firma LIRA, producent oświetlenia i wyłączny w Polsce dystrybutor takich marek jak Artemide, Prandina, Studio Italia Design, Metalspot – firm stanowiących czołówkę światowego designu.

Patronat medialny nad wystawą sprawuje Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wernisaż wystawy Światło - Człowiek - Design w Galerii EL ( zdjęć 34 )
Dodano: 2009-09-24 | Fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8947548866272