Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Portugalczyk nie uiścił

16.11.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Właściciel sieci sklepów Biedronka odwołał się od wyroku nakazującego zapłatę zaległego wynagrodzenia w wysokości 35 tysięcy złotych Elblążance Bożenie Łopackiej. 

Młodsze pokolenie zapewne nie kojarzy piosenki z Kabaretu Starszych Panów o Portugalczyku Osculatim, z której cytaty są powszechnie wykorzystywane w sprawie „Biedronki”. Doskonale ją ilustrują i nadają się  na chwytliwe tytuły w rodzaju „Portugalczyk okrutny”, czy ten wykorzystany dzisiaj przeze mnie i dokładnie oddający postawę spółki Jeronimo Martins. Właściciel sieci sklepów „Biedronka” odwołał się bowiem od wyroku nakazującego zapłatę zaległego wynagrodzenia byłej kierowniczce elbląskiej Biedronki, Bożenie Łopackiej. Jak poinformowano w specjalnym oświadczeniu, spółka nie zgadza się z wyrokiem orzeczonym pod presją opinii publicznej. Zapewnia, że zawsze dbała i dba o swoich pracowników. Wypełnia także wszelkie obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy.

Tak więc walka pani Łopackiej o należne jej pieniądze nadal trwa. Po wygranej przez nią w pierwszej instancji sprawie, do sądów masowo zaczęły napływać pozwy od oszukanych, byłych pracowników „Biedronek”. Przerodziło się to w masową właśnie akcję, po apelu mecenasa Lecha Obary z Olsztyna, który bronił interesów Bożeny Łopackiej. Apel dotyczył nieodpłatnej pomocy dla wszystkich pokrzywdzonych przez spółkę Jeronimo Martins. Odpowiedziało nań trzynaście kancelarii adwokackich w całym kraju. Ich adresy zamieszczone są na stronie internetowej Super Expressu –
www.superexpress.pl.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2268979549408