Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Wyłudzenie w bibliotece

10.11.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyłudzenie w bibliotece

 Dyrektor Biblioteki Elbląskiej wpadł na ciekawy i wart upowszechnienia pomysł – przeniesienie utrzymania firmy na obywateli. Ostatnio wprowadzono przymusową wymianę kart bibliotecznych za opłatą 8 zł (słownie: osiem złotych).

Wprawdzie w zeszłym tygodniu żądano za kartę 10 złotych, ale widać ceny spadły – może spowodował to popyt? Moja stara karta miała numer 5262 i myślę, że nie była ostatnia. Przyjmując, że tych kart wymienionych przymusowo – bo czytelnik bez wymienionej karty nie może korzystać z biblioteki (!!!) będzie około 6000 sztuk, to pan dyrektor skasuje nas na 56 000 zł. Konstytucja RP w art. 70 zapewnia nam bezpłatny dostęp do nauki. Z biblioteki korzystają uczniowie i studenci (samych studentów jest w Elblągu ok. 8000). Jak to się ma do działań pana dyrektora? Na interwencję w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta pan naczelnik powiedział, że pan dyrektor ma szeroka autonomię i Wydział Kultury nie będzie interweniował. 

Mam nadzieję, że Pan Prezydent Słonina ma szerszą (autonomię) i podejmie stosowną interwencję w tej sprawie. Takie działanie dyrektora biblioteki miejskiej jest nie tylko naruszeniem konstytucji i ograniczeniem swobód obywatelskich ale również podlega pod kodeks karny. A tak naprawdę koszt wytworzenia jednej nowej karty bibliotecznej biorąc pod uwagę materiały do jej wytworzenia wynosi poniżej jednej złotówki. Liczymy na stosowną i natychmiastową interwencją władz miasta. Jednocześnie Fundacja „Pogezania”, działając w interesie społecznym, skieruje sprawę do Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wyłudzenie w bibliotece ( zdjęć 2 )
Dodano: 2004-11-10 | _INFO_ELBLAG_PL

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ meg^^
  Środa, 10.11

  Jestem studentka bardzo" dziekuje " za ułatwienia w zdobywaniu wiedzy!!!

 2. 2
  0
  ~ adam ;)
  Środa, 10.11

  meg^^ gdybyś ty się jeszcze uczyła ;)

 3. 3
  0
  ~ rosomak
  Środa, 10.11

  święte słowa... ale ponarzekać jest dobrze

 4. 4
  0
  ~ Poyel
  Środa, 10.11

  No właśnie. Będąc w czytelni bibliotecznej byłem świadkiem serii "wymuszeń". Zdziwiłem się. Zastanowiłem i nie do końca wiedziałem o co chodzi. W naszym domu jeset w urzyciu kilka kart bibliotecznych. Z góry dziękujemy za interwencję w tej sprawie - mam nadzieję przed moją następną wizytą w biblitecznej wyporzyczalni tym razem.

 5. 5
  0
  ~ CZYTELNIK_KTÓRY_DA_8ZŁ
  Środa, 10.11

  O CO TYLE RABANU!! WSZYSTKO W TYCH CZASACH JEST NOWOCZESNE TO I KARTY Z BIBLIOTEKI TEŻ MUSZĄ. BARDZO DOBRY POMYSŁ. POPIERAM. A TAK NA MARGINESIE: 1/LITOŚCI ALE NIE MÓWCIE ŻE NIE STAĆ NAS /POLACY/ NA JEDNORAZOWĄ WPŁATĘ 8ZŁ!! PRZECIEŻ JEŚLI NIE BYŁOBY BIBLIOTEK TO KAŻDY KTO BY CHCIAŁ COS PRZECZYTAC MUSIAŁBY PŁACIC BARDZO DUŻE PIENIĄDZE ZA KSIĄŻKI ZE SKLEPU!! 2/ TO DLACZEGO NIE NAPISZECIE ARTYKUŁU O NP. WYMIANIE DOWODÓW OSOBISTYCH - TO DOPIERO ZŁODZIEJSTWO/ 30ZŁ+ZDJĘCIA15ZŁ+CZAS W KOLEJCE+DOJAZD/ POZDRAWIAM SERDECZNIE.

 6. 6
  0
  ~ niedobry_wujek
  Czwartek, 11.11

  Ty Rosomak chyba też za czesto do biblioteki nie chocisz, co? :)

 7. 7
  0
  ~ sum
  Czwartek, 11.11

  Kilka kart jest ale Ty Poyel chyba żadnej nie w wypoŻyczalni nie uŻywasz..do nauki!!

 8. 8
  0
  ~ speedy__
  Wtorek, 16.11

  Powiem tak: Ludzie a jesli chodzi o Biblioteke Pedagogiczna czy inne biblioteki akademickie tam tez karty kosztuja i to duzo wiecej wiec po co te nazekania. A dzieki nowemu systemowi bedzie mozna za jakis czas wypozyczac w calym elblagu bez potrzeby zapisywania sie w kazdej z filii.

 9. 9
  0
  ~ student
  Wtorek, 16.11

  Biblioteka Elbląska to nie pierwsza i nie ostatnia biblioteka, która wprowadziła odpłatne karty. Zwiększają się możliwości dzięki takiej karcie ja jestem zadowolony, pewnie może trochę drogo jak w domu są 3 lub 4 karty ale niejeden podręcznik akademicki jest dużo droższy a uczyć się trzeba....

 10. 10
  0
  ~ bl0ndi
  Wtorek, 16.11

  najlepiej by bylo gdyby pracownicy biblioteki sie nie wypowiadali bo niewiadomo czy przypadkiem oni nien maja z tego korzysci prawda speedy!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94487619400024