Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Mandat za brak numeru porządkowego

08.02.2023, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mandat za brak numeru porządkowego

Właściwe oznaczenie nieruchomości numerem porządkowym oraz odpowiednie oświetlenie ułatwia lokalizację danego budynku.

 

Ma to wpływ przede wszystkim na nasze bezpieczeństwo.

 

Brak tabliczki z numerem porządkowym może powodować trudności z dotarciem pod wskazany adres między innymi służbom ratowniczym.

 

Nie mniej jednak za brak numeru porządkowego naszej posesji możemy zostać ukarani przez strażników stuzłotowym mandatem karnym, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa może nawet trafić przed sąd.

 

Strażnicy patrolując ulice Elbląga w ostatnim czasie natrafili na 4 nieruchomości, których pouczeni właściciele zobowiązali się do oznaczenia swoich budynków.

 

Natomiast, wobec jednej osoby, która nie chce wykonać obowiązku oznaczenia nieruchomości trwają czynności zmierzające do skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego.

 

 

 

Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ TeofilSkorupa
  Środa, 08.02

  Władze miasta potrafią tylko szykanować jego mieszkańców. Najwyższy czas na referendum.

 2. 2
  +5
  ~ kij
  Środa, 08.02

  @~ TeofilSkorupa~ mylisz szykanowanie z obowiązkiem stosowania się do obowiązującego prawa więc gdzie tu szykanowanie?

 3. 3
  +5
  ~ To na Chrobrego zapraszam, tam brak jest numerów
  Środa, 08.02

  ..

 4. 4
  +1
  ~ Arc
  Czwartek, 09.02

  kij - przede wszystkim prawo powinno być dla ludzi a nie ludzie dla prawa! Poza tym z tekstu nie wynika, czy te 4 osoby dostały tylko pouczenie czy tym pouczeniem był mandat, skoro tego co nie chciał przyjąć pouczenia od razu do sądu skierowali? No i lepiej zajmijcie się oznakowaniem ulic, bo tu jest tragedia - nie wiem jak w Elblągu, bo tu sie jeździ na pamięć ale jak niedawno byłem w Olsztynie i chciałem trafić w jedno miejce po nazwach ulic, to była tragedia. Prawie żadnych tabliczek z ulicami i weź teraz jedź, rozglądaj sie za tabliczkami (których brak, a odpowiada za nie urząd) i jednocześnie patrz, czy jakaś "świeta krowa" Ci na jezdnie nie wejdzie, bo pasy co chwile - koszmar dla kierowcy ale urzedasy uhahani i zadowoleni z siebie.

 5. 5
  --3
  ~ mis
  Czwartek, 09.02

  arc kup sobie nawigaje i trafisz a nie tylko narzekasz a straznicy juz nie maja sie do czego przyczepic a wykazac sie trzeba bo nie bedzie premi wiec czepiaja sie wszystkiego do czego mozna sie przyczepic a sadu za brak numeru? glupota starzy miejskiej przekroczyla wszystkie normy

 6. 6
  +1
  ~ Arc
  Czwartek, 09.02

  mis - a jak kupie nawigacje i pokieruje mnie w pole, to wtedy powiesz abym poleciał samolotem. Weź się delikatnie mówiąc zastanów nad tym co piszesz. Drogi powinny być tak opisane abym spokojnie mógł jechać posługując się zwykłą mapą - swoją drogą słowo "mapa" to dla wielu "nowoczesnych" jest słowem niepojętym. Jak ich nawigacja za rączke nie poprowadzi, to niedługo z domu nawet nie będą wiedzieli jak trafić do sklepu. A potem dzwonią na różne infolinie z żądaniem sprawdzenia (inwigilowania ich) którędy oni jechali, bo sami nie mieli pojęcia bo nawigacja prowadziła (konkretne przypadki z życia) - to dopiero żenua.

 7. 7
  +1
  ~ Arc
  Czwartek, 09.02

  Dodam tylko, że nawet na stronach GOPR apelują aby idąc w góry brać ze sobą PAPIEROWE mapy, bo na takich nie rozładuje się bateria lub nie skończy się zasięg - ciekawe jak ci wszyscy entuzjaści nawigacji, których większość nie ma pojęcia co to jest mapa papierowa i jak się z niej korzysta - chodzą potem w góry - to do takich potem najczęściej GOPR wysyła ratowników (pomijając już to, że szlaki też powinny być lepiej oznakowane, szczególnie na zimę).

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1510148048401