Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Straż Miejska usuwa wraki pojazdów

27.02.2020, 14:05:03 Rozmiar tekstu: A A A
Straż Miejska usuwa wraki pojazdów
REKLAMA

Straż Miejska nie ustaje w usuwaniu nieużytkowanych pojazdów, tzw. wraków blokujących miejsca parkingowe. Często porzucone, nieużywane oraz zaniedbane miesiącami stoją w jednym miejscu i niszczeją, i nikt się nimi nie interesuje.


Przypominamy!

Straż Miejska może zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania oraz w strefie ruchu, zgodnie z art. 50a ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, który mówi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.

 

Właścicielu pojazdu przestrzegaj ważnych terminów:
okresowych badań technicznych,
przed upływem ważności – przedłuż polisę OC,
do 30 dni – złóż wniosek o zbyciu pojazdu lub wyrejestrowaniu.

 

Od początku tego roku Straż Miejska przeprowadziła 19 interwencji dotyczących pojazdów nieużywanych, z czego usunięto poprzez odholowanie przez firmę holującą na parking strzeżony 5 takich pojazdów.

 


Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ TWÓJ Kumpel
  Czwartek, 27.02

  I bardzo dobrze, że wreszcie Straż Miejska wzięła się za te wraki, których ludzie porzucają, lub nimi nie jeżdżą, bo kupują sobie nowe, lub z innych przyczyn. Straż działa zgodnie z przepisami. B R A W O - Nareszcie te wraki nie będą zaśmiecać naszych ulic, dzielnic zamieszkania i innych obszarów.

 2. 2
  +6
  ~ Obserwator
  Czwartek, 27.02

  Ale dożyłem ciekawych czasów, że ludzie porzucają samochody. Za moich młodych lat tz. za komuny, to taki samochód jaki widzę na fotce, to mógł mieć ktoś z kręgu elit politycznych. A gdyby poruszał się ulicami Elbląga, to by wszyscy na niego patrzyli. Pamiętam jakie wtedy samochody i w jakim stanie były w obiegu. Ale czy obecnie ludzie są bardziej szczęśliwi? Jedno to łatwiej w życiu codziennym żyć. Łatwiej się dorobić i nie ma kolejek w sklepach i sprzedaży z pod lady.

 3. 3
  +2
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Czwartek, 27.02

  Brawo OBSERWATOR za tak piękny komentarz jak to było za komuny ,Ja w latach 60 i 70 byłem kierowcą taksówki zarobkowej akumulator kupiłem z pod lady u pana Wiśniewskiego w Polmozbycie , cena była umowna i do tego na zamówienie ,To były czasy ,benzyna była na kartki ,Mam jeszcze kartki na których jest jeszcze 160 litrów paliwa , trzymam , bo jak komuna obejmie władzę ,a mają taki zamiar ,nie będę miał zmartwienia że paliwa mi zabraknie Warszawa na giełdzie była kupowana od sekretarzy partii PZPR, JA TEŻ TAKĄ KUPIŁEM ZA 180 TYSIĘCY ZŁOTYCH , CZYLI 60 TYSIĘCY PALANT NA MNIE ZAROBIŁ I ONI NADAL MARZĄ ,ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO .

 4. 4
  +4
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 27.02

  ...to jeszcze macie wrak Skody przy ogródkach im. A. Mickiewicza. Straż Miejska oglądała go w ... listopadzie 2019. Od tej pory został skutecznie rozebrany ze wszystkiego, co możliwe.

 5. 5
  +6
  ~ O wreszcie
  Czwartek, 27.02

  Jeden wrak stoi koło pętli tramwajowej nad Jarem - czerwony fiat, drugi złom obok przychodni na Myliusa

 6. 6
  +5
  ~ czysciciel
  Czwartek, 27.02

  Może ten amerykanski wrak przy Donimirskich ktory stoi latami a i warto zainteresowac sie tymi ciezarowymi złomami spod ktory cieknie olej.Gdzie tu ochrona srodowiska?

 7. 7
  +2
  ~ Do pani Wiercińskiej
  Czwartek, 27.02

  Czy Steaz Miejską ma blokady na koła by wlepić mandaty źle parkując YM, w miejscach niedozwolonych, blokujących chodniki dka pieszych

 8. 8
  0
  ~ lexi
  Piątek, 28.02

  na przeciwko klubu Astoria od 3 lat stoi polamany golf, a na parkingu przy ul.. tearalnej....przy swiatowidzie...na parkingu gdzie stoja taksowki jest "postoj" dla aut od restauracji Kalinka zawsze stoja 4 auta. poza tym ze dwa auta stoja w komis na sprzedz

 9. 9
  0
  ~ Piotr
  Sobota, 29.02

  Od sześciu lat stoj wv T5 zwbitom szybo na Kalenkiewicz 18

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1998119354248