Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Festiwal bramkowy na Krakusa. Concordia wygrała derby z Olimpią. ZOBACZ GOLE

01.08.2021, 20:50:13 Rozmiar tekstu: A A A

Osiem goli obejrzeli kibice w niedzielnych derbach Elbląga między Concordią a Olimpią II. W spotkaniu I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski pomarańczowo-czarni, nie bez problemów, pokonali rywali zza między 5:3 i awansowali do kolejnej rundy tych rozgrywek. Szczególnie emocjonująca była pierwsza, zakończona remisem 3:3 połowa, w której trwała wymiana ciosów między obu stronami. W drugiej części górą wzięło doświadczenie podopiecznych trenera Krzysztofa Machińskiego, którzy rozstrzygnęli losy meczu zdobywając dwa gole. Niesamowitym instynktem strzeleckim w tym pojedynku popisał się 19-letni Szymon Drewek, który zanotował hat-tricka. Pozostałe dwa gole dla Słoników zdobyli Mariusz Pelc i Michał Błaszczyk.

W niedzielnym meczu szkoleniowiec Concordii nie mógł skorzystać z dwóch kontuzjowanych graczy: Łukasza Kopki i Jakuba Rękawka. Na domiar złego tuż przed samym meczem z podstawowego składu wypadł Aleks Łęcki, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi komunikacyjnemu i nie wiadomo kiedy wróci na boisko. Młodemu zaledwie 18-letniemu zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wobec tych absencji na ławce rezerwowej Słoników zasiadło tylko 4 zawodników, w tym rezerwowy bramkarz.

Zgodnie z przypuszczeniami, rezerwy Olimpii w niedzielnych derbach zostały wzmocnione kilkoma młodymi zawodnikami, którzy znajdują się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. Przeciwko Concordii zagrali m.in. Marcin Bawolik, Marcel Zając, Łukasz Pokrywka, Paweł Kazimierowski, Sebastian Milanowski czy Łukasz Sarnowski, którzy dzień wcześniej znaleźli się w kadrze na mecz z KKS 1925 Kalisz w II lidze.

Jeśli chodzi o sam mecz, to warto wspomnieć, że na rozgrzewkę zawodnicy Concordii wyszli w specjalnych, białych koszulkach z napisem „Nasze Miasto Elbląg”. Miały one podkreślić wieloletnie przywiązanie klubu do naszego miasta oraz jego reprezentowanie na krajowej arenie.

Od pierwszego gwizdka sędziego, inicjatywę w meczu przejęli gospodarze, ale to Olimpijczycy objęli prowadzenie. Po stracie piłki w środku boiska przez Concordię, podopieczni trenera Karola Przybyły wyprowadzili w 11 minucie szybki atak. Marcin Bawolik zagrał do Jakuba Braneckiego, a ten dośrodkował w pole do wbiegającego Sebastiana Milanowskiego. Podanie przeciął Tomasz Szawara, niefortunnie pokonując własnego bramkarza. Do wyrównania w 20 minucie doprowadził Szymon Drewek, który silnym strzałem z pola karnego wykończył ładną akcję zespołu i podanie od Mateusza Szmydta. Siedem minut później Słoniki prowadziły już 2:1. Zagrana głową przez Radosława Bukackiego piłka, trafiła wprost pod nogi Mariusza Pelca, który ładnym uderzeniem z 10 metra pokonał Jana Lechowida. Na odpowiedź żółto-biało-niebieskich nie trzeba było długo czekać. Zaledwie dwie minuty później na strzał z okolic 25 metra zdecydował się najbardziej doświadczony w ekipie gości Marcel Zając i piłka po rykoszecie wpadła do bramki myląc zupełnie Kacpra Leszczyńskiego. W 34 minucie pomarańczowo-czarni wykonywali rzut wolny z prawej strony pola karnego Olimpii. Piłkę dośrodkował Radosław Bukacki, a głową strzelał Adam Skierkowski. Piłka odbiła się od słupka, a następnie trafiła do Szymona Drewka, który strzałem z piątego metra pod poprzeczkę znów wyprowadził Concordię na prowadzenie 3:2. Jeszcze przed przerwą, w 41 minucie Marcin Bawolik dograł między obrońcami do niepilnowanego Jakuba Braneckiego, a ten w dość ekwilibrystyczny sposób pokonał Kacpra Leszczyńskiego i było 3:3. Ci, którzy zdecydowali się niedzielne popołudnie spędzić na stadionie przy ul. Krakusa mogli być w pełni usatysfakcjonowani. Sześć goli w pierwszych 45 minutach i pełno zwrotów akcji. To najlepsza reklama elbląskich derbów.

Słoniki wejście w drugą część meczu mogły mieć piorunujące. Już w 25 sekundzie Mateusz Szmydt wyszedł sam na sam z Janem Lechowidem, ale nie zdołał pokonać młodego golkipera Olimpii. Co nie udało się doświadczonemu, 29-letniemu skrzydłowemu Concordii, w pełni powiodło się jego o 10 lat młodszemu koledze. W 49 minucie Szymon Drewek obsłużył doskonałym podaniem Michała Błaszczyka, a ten trafił do bramki posyłając piłkę obok bramkarza z Agrykola. W 63 minucie powinno być 5:3, ale po raz drugi Mateusz Szmydt. mając przed sobą tylko bramkarza, nie był w stanie pokonać Jana Lechowida. W 71 minucie dobrą okazję do wyrównania miał Dawid Wierzba. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, 20-latek z Olimpii uprzedził strzałem głową interweniującego Kacpra Leszczyńskiego, ale trafił tylko w poprzeczkę. W 78 minucie losy meczu rozstrzygnął Szymon Drewek. 19-letni pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Radosława Bukackiego z rzutu wolnego i strzałem z czterech metrów uprzedził obrońcę i bramkarza, kompletując tym samym hat-tricka. Trzeba przyznać, że w ostatnich meczach piłka sama szuka w polu karnym wychowanka Concordii, który jeśli podtrzyma świetną formę może być jednym z największych odkryć w tym sezonie w IV lidze.

W drugiej połowie pomarańczowo-czarni zagrali dojrzalej i nie popełniali już takich błędów, jak w pierwszej połowie. Dzięki temu wygrali i dalej liczą się w obronie wywalczonego w czerwcu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Concordia Elbląg – Olimpia II Elbląg 5:3 (3:3)
Bramki: 0:1 Tomasz Szawara (11' – sam.), 1:1 Szymon Drewek (20' – asysta Szmydt), 2:1 Mariusz Pelc (27' – asysta Bukacki), 2:2 Marcel Zając (29'), 3:2 Szymon Drewek (34'), 3:3 Jakub Branecki (41'), 4:3 Michał Błaszczyk (50' – asysta Drewek), 5:3 Szymon Drewek (78' – asysta Bukacki)

Concordia: Kacper Leszczyński – Michał Lewandowski, Tomasz Szawara, Paweł Pelc, Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Iwo Rudziński (81' Hubert Piech), Michał Błaszczyk, Mateusz Szmydt, Adam Skierkowski, Mariusz Pelc (46' Sebastian Tomczuk, 60' Wojciech Łojeczko).

Olimpia II: Jan Lechowid – Łukasz Sarnowski, Marcin Bawolik (73' Dominik Kozera), Jakub Branecki, Sebastian Milanowski (81' Adrian Szantyr), Paweł Kazimierowski (58' Dawid Winiarski), Dawid Wierzba, Marcel Zając (88' Paweł Mazurek), Patryk Baranowski, Oskar Kottlenga (81' Konrad Łabecki), Łukasz Pokrywka (58' Kacper Filipczyk).

Żółte kartki: Szmydt, Łojeczko (Concordia), Milanowski, Baranowski, Sarnowski (Olimpia II)
Sędziował: Maciej Godlejewski (Elbląg)

Concordia swojego rywala w II rundzie WPP pozna w drodze losowania. Mecze drugiej rundy zaplanowane zostały na 18 sierpnia. W kolejną sobotę (7 sierpnia) pomarańczowo-czarnych czeka z kolei mecz 1 kolejki forBET IV ligi, w którym zmierzą się na wyjeździe z Zatoką Braniewo.