Piątek, 30.10.2020, Imieniny: Zenobii, Edmunda, Przemyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2018

Zobacz, jak na Studniówce bawili się maturzyści ZST-I

10.02.2018, 07:00:17 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jak na Studniówce bawili się maturzyści ZST-I
Fot. Ryszard Biel

Studniówka Zespołu Szkół Informatyczno-Informatycznych zakończyła wczoraj sezon tegorocznych bali maturalnych. - Jedyne, co możemy stwierdzić to cytując słowa Haliny Poświatowskiej „Żyje się chwilą, a czas jest tylko przezroczystą perłą wypełnioną oddechem” - mówiła Aleksandra Skowrońska, współprowadząca część oficjalną Studniówki ZST-I.


W hali Mos, na symboliczne sto dni przed maturą, spotkali się wczoraj tegoroczni abiturienci ZST-I, którzy wraz z osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym bawili się do białego rana.


Tradycyjnie Bal rozpoczęła część oficjalna. - „Żyjesz tu i teraz. Masz jedno życie, jeden punkt. Co zdążysz zrobić, to zostanie. Choćby ktoś inny mógł mieć zdanie.” Słowa Czesława Miłosza dowodzą, jak szybko upływa nasze życie, którego nierozerwalną częścią jest etap szkolny, dlatego ciężko jest uwierzyć w  to, że dzieli nas zaledwie 100 dni od jednego z najważniejszych egzaminów w życiu – egzaminu dojrzałości – mówiła Aleksandra Skowrońska.

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od nas samych, ale dzięki naszym wspaniałym rodzicom, dyrekcji oraz całemu gronu pedagogicznemu czujemy się silniejsi i gotowi do podjęcia wyzwań niesionych przez dorosłe życie

– dodał Wojciech Rożentalski, współprowadzący.


Podczas Studniówki nie mogło zabraknąć poloneza, który po raz pierwszy w tej szkole został zatańczony do muzyki z serialu „Czas honoru”. Co ciekawe pary z uczniami współtworzyli nauczyciele. Polonez zaprezentowany w taki sposób przypadł do gustu zgromadzonych licznie gości. Gromkie brawa zdawały się nie mieć końca.

 

Polonez był bardzo oryginalny. Zupełnie inny niż wszystkie do tej pory, które słyszeliśmy. Do tego polonez w wykonaniu również nauczycieli to na pewno coś nowego. Podjęliśmy wyzwanie i mam nadzieję, że się udało. Myślę, że to zapoczątkuje nową tradycję w naszej szkole

 

– stwierdziła  Danuta Pacek, dyrektor ZST-I.Wczorajszego wieczoru młodzież była nie do poznania. - Wyglądają uroczo – mówiła wicedyrektor Kamila Boros. - Powoli musiałyśmy odszyfrowywać naszych uczniów, bo są nie do poznania.


- Nasi uczniowie nauczeni grzeczności kłaniają się gronu pedagogicznemu, co ułatwia nam zadanie – śmiała się Danuta Pacek.


Z roku na rok zmieniają się trendy. - Są zdecydowanie bardziej naturalne fryzury niż kiedykolwiek– stwierdziła dyrektorka ZST-I. - Jest mniej falbanek, więcej prostoty.


- Widzimy, że w tym roku króluje czerwień, biel, długie suknie, koronki – wymieniała Kamila Boros.


- W tym roku Rada Rodziców zakupiła dla naszych uczennic białe suknie  specjalnie na poloneza. To również były piękne stroje wpisujące się w tegoroczne trendy – dodała Danuta Pacek.


Na symboliczne sto dni przed maturą pozostaje życzyć abiturientom połamania pióra. - Wszyscy jesteśmy zestresowani, bo my przeżywany ich maturę tak, jak oni – przyznała dyrektorka ZST-I. - Dzisiaj jest punkt kulminacyjny. Jest zabawa, ale w tle jest ta matura. To najważniejszy egzamin w ich życiu, ale jesteśmy przekonani, że dadzą sobie z nim radę.

 

Wśród uczestników Studniówki ZST-I komisja, składająca się z reprezentantów redakcji info.elblag.pl, wyłoniła 10 najbardziej wyróżniających się par, które będą walczyć o tytuł "Najpiękniejszej Pary Studniówki ZST-I". Głosowanie będzie trwało od 12 lutego od 12.00 do 19 lutego do 23:59. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 lutego br. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Studniówka ZST-I ( zdjęć 264 )
Dodano: 2018-02-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ informatyk
  Sobota, 10.02

  Trochę za dużo tych "informatycznych" !!!

 2. 2
  0
  ~ ze fshodu
  Sobota, 10.02

  1. studniówka to nie to samo co bal maturalny 2. Informatyczno-Informatycznych hehe XD 3. bal - balów, a nie bali, na bali to niech autor wy... dali :P 4. plus sto razy tegorocznych hihi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5227229595184