Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Firma Tajfun zaskoczona zatrzymaniem szefa ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku

21.01.2019, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Firma Tajfun zaskoczona zatrzymaniem szefa ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (Fot. Archiwum redakcji)

- Sami jesteśmy tym zaskoczeni, nic nie wskazywało na to, że tak to może się potoczyć - mówi money.pl Łukasz Isenko, pełnomocnik firmy Tajfun, która zabezpieczała imprezę WOŚP w Gdańsku. Nieoficjalnie wiadomo, że pracownikowi Tajfuna postawiono zarzut składania fałszywych zeznań.

 

W poniedziałek rano Prokuratura Krajowa poinformowała, że został zatrzymany szef ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku. Miał wprowadzić policję w błąd, że Stefan W., zabójca prezydenta Pawła Adamowicza posługiwał się plakietką "Media".

Za ochronę gdańskiej WOŚP odpowiadała agencja Tajfun. To właśnie pracownik tej gdańskiej firmy był szefem ochrony feralnej imprezy w Gdańsku.

- Sami jesteśmy tym zaskoczeni, nic nie wskazywało na to, że tak to się może potoczyć - mówi money.pl Łukasz Isenko, pełnomocnik firmy Tajfun. - Na razie nie mogę nic więcej na ten temat powiedzieć - dodaje.

Isenko obiecuje, że wyda komunikat w sprawie zatrzymania swojego pracownika, gdy tylko z prokuratury spłynie więcej informacji na temat tego, co się wydarzyło.

Pytany wcześniej o doniesienia medialne na temat identyfikatora dla mediów, jakim miał posłużyć się Stefan W., Łukasz Isenko mówił, że "żaden z pracowników ochrony nie miał możliwości oględzin tego identyfikatora".

Pełnomocnik zarządu Tajfuna stwierdził też, że "informacje na ten temat posiada z przestrzeni publicznej", ale dodał, że "identyfikator jest zabezpieczony i w posiadaniu śledczych".

Przypomnijmy, że od poniedziałku trwa w firmie kontrola. Przedstawiciele Departamentu Zezwoleń i Koncesji MSWiA zabezpieczyli dokumentację związaną z rejestracją firmy i jej prowadzeniem. Łukasz Isenko informował wcześniej, że w niedzielę podczas finału WOŚP zaangażowanych było około 50 ochroniarzy. Podkreślił też, że firma miała doświadczenie w ochranianiu widowisk kulturalno-artystycznych, ale z organizatorem finału WOŚP współpracowała po raz pierwszy.

- W Polsce są 2-3 firmy, które faktycznie potrafią ochraniać imprezy masowe, znają się na procedurach związanych np. ze strefami dostępu i nie zatrudniają ludzi z przypadku - oceniał w rozmowie z money.pl Bartosz Bieszyński, organizator imprez masowych. - Dlatego na niektórych imprezach możemy spotkać na ochronie starszych panów albo młodych chłopców, których łatwo oszukać czy ominąć.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Gagatek
  Poniedziałek, 21.01

  Kozioł ofiarny

 2. 2
  --1
  ~ co dalej
  Poniedziałek, 21.01

  kto wynajął Tajfuna? chyba prezes Jurek

 3. 3
  --7
  ~ Kolo
  Poniedziałek, 21.01

  Ja już podpisałem z nimi umowę na ochronę wesela. Tajfun jest dobry.

 4. 4
  +1
  ~ Opus
  Poniedziałek, 21.01

  Tajfuna nie wynajął Jurek Owsiak a raczej urząd miejski w Gdańsku którego szefem był prezydent Adamowicz. Zapewne wynajęto najtańszą firmę i najniższej jakości usług.

 5. 5
  +11
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 21.01

  Szczerze mówiąc to bardzo się dziwię jeśli kogoś dziwi, że zatrzymali szefa ochrony!

 6. 6
  0
  ~ Szef
  Poniedziałek, 21.01

  Bzdury piszecie a zwłaszcza ten ostatni artykół do bani nie znacie się a piszecie bzdury zatrzymali bo teraz będą się czepiać wszystkiego i wszystkich wiadomo jak jest dobrze to jest dobrze a jak już nie tak to wielkie sprawdzanie po prostu trzeba odpowiednią umowę stworzyć i zabezpieczyć się wiadomo i tak zawsze odpowiada organizator o to po stronie organizatorów jest odpowiedzialność a ludzie są tylko ludźmi ochrona nie nic do gadania to organizator decyduje o zabezpieczeniu ochrona jest na wynajmie a głos decydujący ma organizator szkoda że tak się stało proszę pamiętać ochrona zawsze jest skupiona na ludności przed sceną a nie na ludzi na scenie to jest rola organizatora kogo wpuszcza na scenę

 7. 7
  +1
  ~ Mayk
  Poniedziałek, 21.01

  Co oni osłaniali?

 8. 8
  +2
  ~ jaaaaaaaaaaaaa
  Poniedziałek, 21.01

  a gdzie firma Tajfun była zarejestrowana ?????

 9. 9
  +1
  ~ mama
  Wtorek, 22.01

  Najgorsza firma ochroniarska z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia, zachowywali się jak osoby którym wszystko wolno, niszczyli czyjeś mienia, przeganiali ludzi jak bydło, a jak udaliśmy się do prezesa firmy to od razu wszystko się uspokoiło. Pracownicy Tajfuna to jeden wielki syf!

 10. 10
  +1
  ~ Arc
  Wtorek, 22.01

  mama - widzę, że mamy podobne z firma Tajfun doświadczenia - najgorszy syf. Ps, zatrzymali szefa, bo podobno składał kłamliwe zeznania na policji i niby innych nakłaniał do kłamstw policji dlatego go zatrzymali, a nie dlatego, że się czepiają. Oczywiście za całokształt tamtej imprezy odpowiadaja organizatorzy (w tym Adamowicz), jednak firma tajfun "dzielnie" czepiała się ludzi jak w torebkach mieli napoje, a puścili typa co miał kose przy sobie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.