Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Polacy wydadzą więcej na tegoroczne święta. Mimo to są w ogonie Europy

04.12.2015, 12:51:07 Rozmiar tekstu: A A A
Polacy wydadzą więcej na tegoroczne święta. Mimo to są w ogonie Europy
Fot. Adrian Sajko

Statystyczna polska rodzina planuje wydać na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia średnio 1282 zł. To o 11% więcej niż w zeszłym roku. Jak wynika z badania firmy Delloite, taka prognoza plasuje Polaków na 10 miejscu wśród 14 przebadanych krajów z Europy i RPA.

Jak czytamy na łamach tvn24bis.pl, najwięcej na zbliżające się święta zamierzają wydać osoby w wieku 35-44 lata (1523 zł), a najmniej młodzi ludzie w wieku 18-24 lata (968 zł). Połowę budżetu przeznacza się statystycznie na dzieci oraz partnera.

- Zdecydowanie największe wydatki deklarują w tym roku Brytyjczycy, którzy na prezenty, artykuły spożywcze i spotkania towarzyskie chcą wydać średnio 884 euro. Za nimi uplasowali się Holendrzy ze średnim budżetem w wysokości 617 euro i Francuzi z kwotą 577 euro. W powyższym zestawieniu Polacy, z planowanym budżetem 302 euro, plasują się na trzecim miejscu od końca  – mówi tvn24 Magdalena Jończak, Dyrektor w Dziale Konsultingu Deloitte.

źródło: tvn24bis.pl
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ ameryka
  Piątek, 04.12

  więcej bo wszystko jest droższe niż rok temu a nie dlatego że się powodzi lepiej.

 2. 2
  --5
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 04.12

  a wielu pajaców twierdzi, że Kraj jest w rozsypce?! Mam nadzieję, ze po tych świętach będzie mniej żywności na śmietnikach jak w latach ubiegłych?

 3. 3
  +6
  ~ chwilowy mikolaj
  Piątek, 04.12

  A jak wydadza ale wiecej procent na odsetki.

 4. 4
  +7
  ~ Ha,ha, wiaryhodność TVN
  Piątek, 04.12

  kto wierzy jeszcze w NEWSY Tusk Vision Network ?:)

 5. 5
  +11
  ~ Polak
  Sobota, 05.12

  do poprzednika - w Tusk Vision Network ciągle wierzy "kat na idiotów" buhahahahahhahaaa, niezły paradoks z tym nickiem ;) Ps. a tak na marginesie, to u mnie w rodzinie (i słyszałem, że to w większej liczbie rodzin się dzieje), postanowiono aby prezenty kupować tylko dzieciom a starsi albo sobie w ogóle darują albo zupełnie małe drobiażdżki

 6. 6
  --2
  ~ ikiv
  Sobota, 05.12

  Do ameryka - deflacja?

 7. 7
  +5
  ~ Polak
  Sobota, 05.12

  ikiv - tak "deflacja" jeśli chodzi o jakość produktów sprzedawanych w sklepach - np. soki, jeszcze niedawno były o pojemności 0,33l. dziś jak wszyscy producenci przeszli na 0,3l. PRZY NIE ZMIENIONEJ CENIE (a w niektórych przypadkach nawet wzrosła), ketchupy już dawno mają pozmieniane składy na bardziej chemiczne (kiedyś w niektórych bazowano na ziołach i przyprawach, dziś nawet w tych droższych chemia) i potem POwaleńce gderają, że produkt nie drożeje (ale ani słowem, że jakość drastycznie spada, przez co producent może sobie pozwolić na brak bądź znikome podwyżki - jednak dla nas klientów jest to realna podwyżka, bo za tą sama cenę, bądź wyższą dostajemy produkt gorszej jakości niż wcześniej. Przykładów można by mnożyć bardzo wiele, o choćby chleb, kiełbasy, mięso (% miesa w miesie) itd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.