Poniedziałek, 24.06.2019, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Od połowy grudnia na wielu trasach pociągiem pojedziemy szybciej. Wchodzi nowy rozkład

01.12.2015, 13:40:27 Rozmiar tekstu: A A A
Od połowy grudnia na wielu trasach pociągiem pojedziemy szybciej. Wchodzi nowy rozkład
fot.archiwum redakcji

W połowie grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy PKP. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wprowadzi on zmiany w szybkości przejazdu pociągów, a co za tym idzie przyczyni się do skrócenia czasu podróży od 10 minut do prawie 3 godzin. Szybciej pojedziemy na 30 trasach kolejowych - czytamy na serwisie tvn24bis.pl

- W nowym rozkładzie jazdy na wielu trasach dochodzimy do historycznie najlepszych czasów przejazdu - podkreślił prezes PKP PLK Andrzej Filip Wojciechowski w rozmowie z PAP, na którą powołuje się TVN24.

Na skrócenie czasów przejazdu pociągami pozwoliły prace remontowe, modernizacyjne i rewitalizacyjne prowadzone przez PKP PLK na wielu odcinkach. Dzięki temu pociągi poruszają się na nowy torach, wykorzystując do tego nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym, które zastąpiły wyeksploatowany sprzęt.

- Od połowy grudnia, wraz z nowych rozkładem krócej pojedziemy na trasach z Warszawy do: Gdańska (2 godz. 38 min.), Krakowa (2 godz. 19 min.), Wrocławia (3 godz. 36 min.) i Katowic (2 godz. 24 min.). 5 godzin zajmie podróż z Trójmiasta do Wrocławia – czyli o ponad godzinę krócej, niż dotychczas. Możliwa będzie podróż np. z Gdyni do Krakowa w 5 h 11 min. Szybciej pojedziemy również ze stolicy do Bielska–Białej (3 godz. 15 min), Olsztyna (2 godz. 28 min.), Bydgoszczy (2 godz. 59 min.) - informuje tvn24bis.pl

Prezes PKP PLK zapewnił, że nowy rozkład wprowadza także lepsze czasy na trasach regionalnych. Z tego powodu pociągi przyśpieszą m.in. na odcinku Olsztyn–Szczytno–Szymany (12 min.).

źródło: tvn24bis.pl
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Mark
  Wtorek, 01.12

  Cud jakis, szybciej i bez naprawy taboru i torowisk. Tak tylko na kolei.

 2. 2
  +12
  ~ jedno ale
  Wtorek, 01.12

  Nas interesuje odjazd pociągów z Elbląga i czym jedziemy -starymi zestawami a nie połączenia olsztyńskie.Elbląg to Wybrzeże zrozumcie to wreszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. 3
  +2
  ~ jestem zbudowany
  Wtorek, 01.12

  Elbląg - Szymany 2godziny 12 minut

 4. 4
  +4
  ~ Polak
  Wtorek, 01.12

  co to za artykuł? i to jest gazeta elbląska? napisali o połączeniach w Polsce a ani jednego połączenia z Elbląga - poza tym te co opisali to są Pendolino - a kogo z Elbląga stać na bilet Pendolino?!?!?!?

 5. 5
  +3
  ~ zamiejscowy
  Środa, 02.12

  dlaczego w arykule nie jest zapisana najwazniejsza zmiana dla Elbląga - wprowadzenie pociągu nocnego TLK POLAIS relacji Białystok - Szczecin. W Elblągu zatrszymuje sie ok 1 w nocy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.