Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Państwowi urzędnicy będą zarabiać więcej. Od 2016 r. czeka ich podwyżka

30.11.2015, 12:23:31 Rozmiar tekstu: A A A
Państwowi urzędnicy będą zarabiać więcej. Od 2016 r. czeka ich podwyżka
fot. shutterstock.com

Od nowego roku urzędnicy administracji centralnej mogą liczyć na pierwszy od 8 lat wzrost wynagrodzeń. - W 2016 roku fundusz płac dla tej grupy, w zależności od urzędu, wzrośnie o 5-6 %, co daje średnio 298 zł na osobę - informuje Gazeta Prawna.

O tym, ile dokładnie wzrosną pensje decydować będą szefowie urzędów. Może więc ona nie objąć wszystkich urzędników. Jak zaznacza Gazeta Prawna - Przy podziale środków będą brane pod uwagę średnie wynagrodzenia w danej grupie pracowników. Uwzględniona ma zostać także ocena pracowników, w tym poziom kompetencji i efekty ich pracy.

Decyzję o wzroście wynagrodzeń w służbie cywilnej podjął jeszcze gabinet Ewy Kopacz. Była szefowa rządu tłumaczyła, że takie podwyżki pracownikom administracji się należą, bo od 2008 r. średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej wzrosło o mniej więcej jedną trzecią (według danych GUS), a przeciętnie zatrudniony dostał dodatkowo 840 zł w ciągu ostatnich sześciu lat.

Łącznie więc na podwyżki dla całej sfery budżetowej poprzedni rząd zamierzał przeznaczyć 2 mld zł. Na wzrost płac urzędników miało pójść 430 mln zł. Obecna premier Beata Szydło z pomysłu swojej poprzedniczki nie zamierza się wycofywać. Pierwsze od 8 lat podwyżki z początkiem roku staną się więc faktem.

źródło: gazetaprawna.pl

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ ulus
  Poniedziałek, 30.11

  Podwyżka nawet nie pokryje inflacji której urzędnicy nie mieli regulowanej przez 8 lat!!! 298 zl brutto!!!!a ile to na rękę 130 zł. Normalnie rozpusta!!!!

 2. 2
  +2
  ~ nonsens
  Poniedziałek, 30.11

  Z jakiej racji, kiedyś w Urzędzie było zatrudnionych 250 pracowników bez komputeryzacji i wszystko funkcjonowało należycie, a teraz 450 pracowników i jeszcze podwyżki. Ciekawa jestem czym takim zasłużyli sobie Ci pracownicy Urzędu?

 3. 3
  --4
  ~ ccc
  Poniedziałek, 30.11

  Pisowskie mendy. Tym z administracji centralnej zawsze dzieje się krzywda, wie o tym cała Polska. Przypominam że kwota wolna od podatku nadal wynosi 3tys z groszem i jakoś w tym temacie wam sie nie śpieszy

 4. 4
  +5
  ~ asf
  Poniedziałek, 30.11

  Szkoda że w urzędach centralnych :(

 5. 5
  +3
  ~ kluseczka
  Poniedziałek, 30.11

  Nie znam się, więc się wypowiem (do: nonsens). Proszę nie mylić urzędników państwowych z urzędnikami samorządowymi. W UM pracują samorządowcy. Oni nadal nie dostana podwyżki.

 6. 6
  +3
  ~ urzędnik
  Wtorek, 01.12

  do ~ nonsens urząd miejski to samorządówka więc podwyżek nie dostanie nie musisz się martwić

 7. 7
  +1
  ~ ?
  Wtorek, 01.12

  Przecież aktualnie nie ma inflacji, a nawet była deflacja, więc za co podwyżki?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.