Poniedziałek, 24.06.2019, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

W 2016 r. wzrośnie płaca minimalna. Zobacz, jak bardzo

09.11.2015, 10:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
W 2016 r. wzrośnie płaca minimalna. Zobacz, jak bardzo
żródło:shutterstock.com

Jak informuje gazetaprawna.pl wraz z początkiem nowego, 2016 roku, pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin mogą spodziewać się wzrostu płacy minimalnej.

Ile będzie wynosiła podwyżka? - Od początku przyszłego roku najniższe wynagrodzenie osoby zatrudnionej w pełnym wymiarze czasu pracy będzie wynosić 1850 zł brutto. Oznacza to wzrost aż o 100 zł, czyli o 5,7 proc. - czytamy na stronie gazetaprawna.pl. - Pracownik zarabiający najniższą krajową otrzyma więc od 2016 roku do ręki około 1355 złotych.

W ubiegłym roku płacę minimalną zwiększono o 70 zł. - Najmniejsze wynagrodzenie wynosiło w 2015 roku 1750 zł brutto – informuje gazetaprawna.pl - Natomiast w przypadku osób, które w przyszłym roku rozpoczną swoją pierwszą pracę, najniższa płaca będzie wynosić 1480 zł brutto (80 proc. tej przysługującej osobom z dłuższym stażem).

 

Więcej na gazetaprawna.pl

 

opr.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ jacek
  Poniedziałek, 09.11

  zarabiam z konkubiną dwukrotność tej kwoty a uwierzcie mi, z małym dzieckiem i na wynajętym mieszkaniu ledwo zostaje do następnej wypłaty. z całego serca współczuje a przede wszystkim jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy są w stanie za taką kwote utrzymać rodzine a w urzędzie miejskim stołki za wsparcie kampanii prezydenta. po prostu pięknie

 2. 2
  +7
  ~ takieżyciemamy
  Poniedziałek, 09.11

  Stołek za wsparcie kampanii to jedno (polityka jest polityką), a praca pracownika szeregowego to drugie. I wielu z pracowników szeregowych zarabia właśnie tę kwotę, a ci, co mają nawet nieco więcej to od kilku lat ich wynagrodzenie relatywnie maleje przy co rok rosnącej płacy minimalnej. Wierzę i zarazem podziwiam "~ jacek" , że tobie nawet z tego jeszcze, ledwo, ale jeszcze zostaje do następnej wypłaty. Cała rzesza ludzi żyje z miesiąca na miesiąc z debetu, z sąsiedzkiego pożyczenia itp. Masz małe dziecko, a co mają powiedzieć ci, co mają dzieci na studiach. Pozostaje do życia woda, suchy chleb i ewentualnie gotowane ziemniaki jako ciepły posiłek.

 3. 3
  +8
  ~ bezrobotny
  Poniedziałek, 09.11

  Jak widać głównym pokarmem człowieka w kapitalizmie jest woda i tlen i dlatego ludzie zyją

 4. 4
  +4
  ~ ona
  Wtorek, 10.11

  A co ma powiedziec ten co nie ma zadnych dochodow . lub zyje z rety chorobowej malozonka ktora wynosi nie caly tysiac netto a oplat ma równo znacznosc rety i co ma zrobic. Jak ma zyc pytam?

 5. 5
  --2
  ~ obserwator
  Wtorek, 10.11

  Same pytanie "jak żyć?", co ma zrobić? itp. Odpowiedź jest prosta: trzeba było mądrze głosować w wyborach!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.