Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Kolejny spadek wskaźników bezrobocia. Oficjalnie bez pracy wciąż nieco ponad 1,5 mln Polaków

06.11.2015, 11:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny spadek wskaźników bezrobocia. Oficjalnie bez pracy wciąż nieco ponad 1,5 mln Polaków
Fot. Adrian Sajko

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej odnotowało kolejny rekord, jeśli chodzi o poziom stopy bezrobocia w kraju. W październiku spadła ona jedną dziesiątą procenta z 9,7% we wrześniu do 9,6%. Dla porównania w październiku 2014 r. stopa bezrobocia wynosiła 11,3% - informuje serwis TVN24BiS.

Jak podało dziś Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w poprzednim miesiącu w rejestrach urzędów pracy zarejestrowanych było 1 mln 518 tys. osób bezrobotnych. To 21,2 tysiąca mniej niż we wrześniu.

- Pracodawcy w październiku zgłosili do urzędów pracy prawie 112 tysięcy ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej, czyli o blisko 13,9 tysiąca więcej niż przed rokiem. Najwięcej pracowników poszukają firmy w województwie zachodniopomorskim i wielkopolskim.
Spadek stopy bezrobocia odnotowano w 15 województwach. Województwo wielkopolskie (6,1 proc.), śląskie (8,1 proc.) i małopolskie (8,2 proc.), to województwa, w których bezrobocie utrzymuje się na najniższym poziomie - informuje TVN24BiS powołując się na dane MPiPS.

- Rok 2015 to okres zmniejszającej się liczby osób zarejestrowanych w urzędach pracy. Podobny poziom bezrobocia odnotowano w grudniu 2008 r., czyli prawie 7 lat temu. Październikowy wynik potwierdza stałą tendencję do poprawy na rynku pracy – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

źródło: tvn24bis.pl
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Ziggi
  Piątek, 06.11

  HahahhahahahahahahahahahaHAHAHAHAHHHhahahahahahaHAHAHAHAHAHAHAHHAhahaha SPADEK no pewnie skoro 5 mln polakow za granica, a kolejni sie nie rejestruja bo Urzad nie potrafi pomoc znalesc prac. maja jakis glupi przepis ze po np 3 miecsiacach wyslac gdzies do pracodawcy osobe, i wysylaja do tego samego pracodawcy 200 osob :D poczym pracodawca sie tlumaczy ze juz przyjol osobe i zglaszal do urzedu, ALE CO TAM baba w okienku musi odznaczyc ze wyslala gdzies delikwenta wiec wysyla go jeszcze raz d otego samego pracodawcy ;D

 2. 2
  +14
  ~ :/
  Piątek, 06.11

  Dokładnie zgadzam sie z poniższym komentarzem...UP to jakaś pomyłka, człowiek choróbska sie przez nich szybciej nabawi niż znajdą prace, człowiek jak głupi lata po pracodawcach ze świstkiem a tam mówią ze już wybrali.... ten urząd jest bo jest. Nic nie wnosi swoim istnieniem:/

 3. 3
  +12
  ~ ostatni bezrobotny
  Piątek, 06.11

  Poddaje się. Gdzie ta praca jest, jak nie będę do niej musiał dopłacić to biorę?

 4. 4
  +12
  ~ tt
  Piątek, 06.11

  Spadek bezrobocia? Tylko nie w tej olsztyńskiej biedzie.

 5. 5
  +11
  ~ Polak
  Piątek, 06.11

  Kłamstwo powtarzane 100 razy robią się "prawdą" - i oni na to liczą, powtarzajac nam ciągle te kłamstwa o zmniejszaniu się bezrobocia. Spoko niedługo się dowiemy, że jest tzw. rynek pracownika a nie pracodawcy - tylko jakoś ciągle mnóstwo ludzi wyjeżdża za granicę, umowy są śmieciowe, często nie płacą za prace i wyzyskują na maxa - np. ostatnio słyszałem jak u jednego pracodawcy zakazano wspominania w ogóle o premiach czy podwyżkach (które były wczesniej obiecane) - no cóż ale przeciez bezrobocie jest małe i ludzie po prostu są masochistami zatrudniajac się u wyzyskiwaczy lub wyjeżdżajac z kraju...

 6. 6
  --1
  ~ Pacynka
  Sobota, 07.11

  Poszukują stolarzy , malarzy, spawaczy, hydraulików mechaników itd itd. a tu dalej płaczą że są bezrobotnymi. Buhaha, buhaha. Na dodatek istniej taki urząd co mówi że jest bezrobocie, a ludzi sprowadza się z zagranicy do pracy bo możesz szukać rok dobrego stolarza, malarza itd itp. znajdziesz tylko że całe życie pracował w ochronie. Buhaha.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.