Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Polacy wolą mieszkać na swoim. Na zachodzie Europy wprost przeciwnie

20.10.2015, 10:24:24 Rozmiar tekstu: A A A
Polacy wolą mieszkać na swoim. Na zachodzie Europy wprost przeciwnie
Fot. Adrian Sajko

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, tylko około 8 procent Polaków mieszka w wynajętych mieszkaniach. Na zachodzie Europy np. w Szwajcarii w lokalach na wynajem zamieszkuje ponad połowa obywateli. W Polsce aż 73 procent z nas mieszka w nieruchomościach własnościowych - pisze "Puls Biznesu".

Jak zauważa gazeta, podobnie jest też w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a więc zamieszkałych przez społeczeństwa na dorobku. Tendencja odwrotna występuje za to w najzamożniejszych państwach Europy, gdzie wynajem jest bardzo popularny. Liderami są Niemcy, Austria i Szwajcaria, gdzie około połowa obywateli tak mieszka.

- Powody są różne: od wyśrubowanych cen nieruchomości (Szwajcaria), przez wysoką dostępność tanich czynszówek (RFN, Austria), po powszechną potrzebę mobilności przy niedoborze mentalnego ciśnienia na posiadanie własnych czterech kątów – mówi analityk portalu RynekPierwotny.pl Jarosław Jędrzyński.

W Polsce wiele osób woli spłacać raty kredytu niż finansować komuś mieszkanie, a przy miesięcznym czynszu 2 tys. zł może się to stać już po 14 latach – zauważa dyrektor sprzedaży Alpha Park Teresa Witkowska.

Źródło: tvn24bis.pl

 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Janos
  Wtorek, 20.10

  I o to chodzi. Lepiej spłacać raty kredytu niż płacić komuś za mieszkanie. Tym bardziej, że jest to tańsze.

 2. 2
  +2
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Wtorek, 20.10

  Jak zwykle w tym kraju rzeczywistość stoi na głowie - wbrew ekonomi, logistyce i gospodarce, ale to wszystko spuścizna bolszewizmu i katolicyzmu a porównywanie się z cywilizacją i kulturą gospodarczą zachodu jest wielkim nieporozumieniem wszak daleko nam jeszcze do tych wyżyn standardów tak zresztą jak wyobrażeniom o zarobkach i możliwościach finansowych, na które trzeba wiele lat pracować chyba, że si9ę jest kombinatorem lub złodziejem, ale to przepraszam - standard wschodni zagadnienia (sic).

 3. 3
  +2
  ~ władca móh
  Wtorek, 20.10

  jakby nie żenili nas jak małolatów też bym na wynajętym mieszkał. a tak ? jakaś pomyłka.

 4. 4
  +1
  ~ gogol
  Wtorek, 20.10

  Na wynajem w Polsce stać tylko złodziei, idiotów, polityków prezydenta Komorowskiego za którego płacimy i tych którzy nie mają innego wyboru. Po co jakieś durnowate porównania z zachodem decyduje ekonomia. Z pewnością zachodnie społeczeństwa działyby identycznie w wolskich realiach płacowo-cenowych. Wykup ziemi i atrakcyjnych nieruchomości w Polsce idzie planowo a przecież mogliby wynajmować. ;D

 5. 5
  0
  ~ <DARWIN><<
  Środa, 21.10

  Ale głupoty, Polacy krezusami europy, litości.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.