Czwartek, 18.07.2019, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Głodowe emerytury dla pracujących na umowach śmieciowych. ZUS wyliczył ich wysokość

09.10.2015, 10:19:42 Rozmiar tekstu: A A A
Głodowe emerytury dla pracujących na umowach śmieciowych. ZUS wyliczył ich wysokość

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", osoby pracujące na tzw. umowach śmieciowych, mogą spodziewać się, że w przyszłości dostaną głodowe emerytury. Zakład Ubezpieczeń Społecznych na prośbę redakcji wyliczył przyszłe świadczenia emerytalne.

- Wg wyliczeń ZUS tylko praca na pełen etat zapewni nam pewną i stabilną emeryturę. Choć i tak nie ma co liczyć na kokosy. Należy również pamiętać, że za 40 lat (czyli po 2050 roku) 3 tys. zł najprawdopodobniej będzie mieć inną siłę nabywczą niż dziś - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Cały artykuł na stronie internetowej "Dziennika Gazety Prawnej"
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Piątek, 09.10

  Od czasów komuszych (twórców tej piekielnej machiny) mechanizm sprawy jest prosty jak budowa cepa - wszystkie pieniądze płacone na ZUS idą do wspólnego kotła i służą do opłacenia całego aparatu państwowego (przymusu i nie tylko) i różnych bieżących nieprzewidywalnych potrzeb związanych z nieustającą kampanią wyborczą. Bez tych pieniędzy to całe śmieszne państwo leży i kwiczy. Dla emeryta zostają smutne resztki, które w żaden sposób nie odzwierciedlają jego wkładu w przedmiot sprawy bo w ZUS-owskim koncie SA tylko dwie pozycje – winien lub zero i to jest pewne.

 2. 2
  +5
  ~ ikiv
  Piątek, 09.10

  Z podziękowaniami do Tuska.

 3. 3
  +2
  ~ E-g
  Piątek, 09.10

  Każdy chce emeryturę - ale składki sa płacone przez mniejszość obywateli - sprawiedliwe państwo !

 4. 4
  --5
  ~ powiec
  Piątek, 09.10

  No sorki jak musimy wszyscy w podatkach i składkach dopłacać do emerytur górników, stoczniowców, kolejarzy, rolników i młodych emerytów mundurowych, + lewe renty i zasiłki dla biednych i nigdy nie hańbioncych sie praca obiboków to takie będziemy mieć emerytury!!! Ale spokojnie PIS da nam wcześniejsze i dużo niższe emerytury możemy na nich liczyć!!!

 5. 5
  +4
  ~ WON Z pzpo!!!
  Piątek, 09.10

  ALE TY peowiec jesteś zacietrzewionym sk........ lemingiem,ale na takich jak ty też upleciemy sznury!!!

 6. 6
  +4
  ~ 123qaz
  Sobota, 10.10

  Taki był cel tych wszystkich przemian ustrojowych, prywatyzacji, tzw wolności i demokracji. Grabież i zniewolenie, za komuny to robol miał i wolność i prawo głosu postrajkował, podemolował i zasr.....ej władzy rozum na chwilę wracał, teraz robol może tzw "pracodawcę" cmoknąć w pompkę, bo pracy nie ma, no chyba że w infolinii sprzedażowej. Nie górnik i nie rolnik jest winien sytuacji, tylko te sprzedajne k.... partyjne z wiejskiej na które namiętnie głosujecie. Czas na zmianę ustroju państwa, ale czy głupki to zrozumieją, czy będą dalej marzyć że może się uda zostać milionerem cudzym kosztem?

 7. 7
  +2
  ~ TW Bolek
  Sobota, 10.10

  zlikwidować ZUS -

 8. 8
  +1
  ~ bezrobotny
  Sobota, 10.10

  Komuna wam nie odpowiadała mnie też , a kapitalizm to jest najgorszy system ustrojowy dla zwykłych ludzi . Człowiek w tym systenie jest niewolnikiem , pracuje za grosze i nie ma zadnego poważania .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.