Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Afera spalinowa związana z Volkswagenem dotarła do Polski. Akcje koncernu lecą na łeb

29.09.2015, 09:30:59 Rozmiar tekstu: A A A
Afera spalinowa związana z Volkswagenem dotarła do Polski. Akcje koncernu lecą na łeb
fot. volkswagencanada.org

Od początku zeszłego tygodnia wszystkie media motoryzacyjne – i nie tylko – piszą o jednym: o skandalu z Volkswagenem w roli głównej. W aferze spalinowej, która wybuchła po tym, jak wykryto, że Volkswagen oszukiwał w USA przy badaniu emisji spalin w swoich modelach, każdy dzień przynosi coś nowego. Fakty dotyczące tej sprawy zebrał "Miesięcznik Dealer" w swoim  Dealerskim Przeglądzie Prasy.

W związku z wynikła aferą Martin Winterkorn, szef Volkswagena podał się do dymisji. "Jako szef zarządu biorę na siebie odpowiedzialność za ujawnione nieprawidłowości w silnikach Diesla" - napisał Winterkorn w oświadczeniu, które podaje Polska Agencja Prasowa. Podkreślił także, że rezygnuje dla dobra przedsiębiorstwa, bo samemu sobie nie ma nic do zarzucenia. Na stanowisku prezesa VW zastąpił go Matthias Mueller.

Polskie media podają, że afera dotarła już do Polski. Według „Rzeczpospolitej” po polskich drogach jeździ około 100 tys. aut z silnikami diesla, w których wykryto nieprawidłowości. Chodzi o Golfy, Passaty, Skody Octavie, a także niektóre Seaty i Audi A3. Portal Interia podaje, że silniki były produkowane w fabryce Volkswagena w Polkowicach.

„Gazeta Wyborcza” pisze, że w ciągu trzech dni akcje Volkswagena straciły jedną trzecią swojej wartości. Spadły też kursy akcji polskich spółek współpracujących z koncernem. „Rzeczpospolita” zastanawia się z kolei, czy właściciele Volkswagenów mogą żądać od producenta zwrotu pieniędzy za kupione samochody. Czyżby afera spalinowa miała odbić się na dealerach?

Źródło: Miesięcznik Dealer, Rzeczpospolita, wnp.pl, interia.pl, Wyborcza.biz

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Jamrood
  Wtorek, 29.09

  Obawiam się,że skoro w Polkowicach to zaraz usłużne media zrobią z tego aferę polską. Że niby to wszystko w Niemczech było ok ale Polacy dostarczyli złe silniki nie informując centrali. Już mamy "polskie obozy koncentracyjne" teraz czas na polskie silniki VW.

 2. 2
  0
  ~ k846
  Środa, 30.09

  ale bzdury, takiej potegi jak niemiecki VW nic nie ruszy. Nieprawidłowości , jak wycięte DPF i pochodne , to jest obraz polskich dróg i problem .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.