Wtorek, 25.06.2019, Imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Urzędnicy jeszcze w tym roku mają być weryfikowani według nowych zasad

03.07.2015, 10:36:56 Rozmiar tekstu: A A A
Urzędnicy jeszcze w tym roku mają być weryfikowani według nowych zasad
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Jak podaje gazetaprawna.pl osoby, które po raz pierwszy zatrudnią się w administracji rządowej, będą oceniane według nowych kryteriów i zmienionej skali ocen. Projekt rozporządzenia prezesa Rady Ministrów zakłada m.in. zmiany w warunkach pierwszej oceny w służbie cywilnej.

- Jak udało się nam ustalić, dokument po półrocznym okresie konsultacji czeka już tylko na podpis Ewy Kopacz. Jego wejście w życie przewidziane jest na 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Po tym terminie osoby, które wygrają konkurs na stanowisko urzędnicze, zanim otrzymają umowę na czas nieokreślony, będą podlegać pierwszej ocenie - czytamy na stronie gazetaprawna.pl - W jej trakcie zostaną zweryfikowane m.in. rzetelność, wiedza merytoryczna, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów. Nowy pracownik musi się też wykazać komunikatywnością, współpracą z innymi oraz terminowością.

Czemu ma to służyć? Zakłada się, że uprości to przeprowadzanie pierwszej oceny i sprawi, że będzie bardzie obiektywna. -  Mniej skomplikowaną mają być zarówno procedura, jak i wzór arkusza pierwszej oceny. Pięciostopniowa skala zostanie zastąpiona trzystopniową (poniżej poziomu oczekiwań, na poziomie oczekiwań i powyżej oczekiwań) - wyjaśnia gazetaprawna.pl


źródło: gazetaprawna.pl

 

opr.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Mieszkaniec Elbląga
  Piątek, 03.07

  Urzędnik urzędnikowi nierówny. Rzecz dotyczy urzędników służby cywilnej (administracji rządowej), a na zdjęciu Urząd Miejski w Elblągu. Tam pracują urzędnicy samorządowi i ich ta nowelizacja ustawy nie dotyczy. Mam nadzieję, że w Redakcji czaicie różnicę. Ale tak na marginesie jak się spojrzy na wiedzę urzędników Urzędu Miejskiego w Elblągu i ich wypowiedzi np. ostatnio w sprawie oznaczenia i pobierania opłat z miejsc postojowych w Elblągu, czy w sprawie ogrodzenia linii brzegowej rzeki Elbląg to płakać się chce. Jedna wielka kompromitacja. Skąd wiedza i wypowiedzi ,,orłów UM Elbląg"? .Czy Prezydent Wróblewski jako zwierzchnik tych urzędników się za nich nie wstydzi?

 2. 2
  +7
  ~ gosc
  Piątek, 03.07

  "Fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego"

 3. 3
  +4
  ~ Dodo 2.0
  Piątek, 03.07

  znajomi królika gromkim śmiechem turlają się po podłodze.....

 4. 4
  0
  ~ Zdzisław Dyrma. Zasadniczo.
  Niedziela, 05.07

  Nie ma siły na pociotki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.