Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Z Bałtykiem jest coraz gorzej. Wzrasta zanieczyszczenie wody i spada liczba ryb

25.06.2015, 12:45:47 Rozmiar tekstu: A A A
Z Bałtykiem jest coraz gorzej. Wzrasta zanieczyszczenie wody i spada liczba ryb
fot. Adrian Sajko

Poziom zanieczyszczenia wód bałtyckich cały czas wzrasta. Niekorzystnie odbija się to na gospodarce. Ryby powoli zaczynają uciekać z polskiego wybrzeża, a liczba odławianych sztuk z roku na rok spada – informuje Wirtualna Polska.

W dużej mierze za taki stan rzeczy odpowiedzialni są Rosjanie. Według przygotowanego przez rosyjski oddział WWF raportu z pięciu oczyszczalni ścieków, cztery działają wadliwie, a ostatnia prawie wcale. Prowadzi to w efekcie do wielokrotnego przekroczenia norm zanieczyszczeń. Tylko oczyszczalnia w Gusiewie wypompowuje wodę, w której zawartość węglowodorów przekracza normę 3800 razy, siarczanów - 17 razy, amoniaku i związków amonowych - 12 razy, fosforanów - 37 razy. Nawet zawartość nierozkładalnej zawiesiny (kamieni, mułu, złomu itp.) jest 22 razy większa niż norma.

- Ryb jest coraz mniej, a unia nakłada coraz niższe limity połowowe. Zawód rybaka jest coraz mniej opłacalny w Polsce. Teraz opłaca się wyjeżdżać do Norwegii i tam pracować. Obecnie koszty ledwo bilansują się z zyskami – mówi Wirtualnej Polsce jeden z rybaków.

Źródło: wp.pl

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ kat na idiotów
  Czwartek, 25.06

  Bzdury na miarę takiego rybaka ...Gusiewie leży około 100 kilometrów od Bałtyku! Jeśli Redakcja chce oryginalny Raport wystarczypod postem napisać Tak chcemy -wyślę z przyjemnością.

 2. 2
  +2
  ~ cudzy
  Czwartek, 25.06

  znam paru i wiemy jak to działa jeśli sa poławiane nawet małe sztuki ,które powinne być wypuszczane a nie sa .Rybacy trzymają je u siebie w plastykowych pojemnikach dokarmiają i potem sprzedają i niech nie płacza bo to tez jest ich wina

 3. 3
  +3
  ~ nowa doktryna wojenna
  Czwartek, 25.06

  I poco rosjanom rakiety ? Zniszczą nas SYFEM wypuszczanym do Bałtyku !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.